E-LEARNING

 

Kıbrıs’ın Amerikan Üniversitesinin Uzaktan Eğitim Merkezi üniversitenin elektronik öğrenme çabalarını koordine etmek ve planlamak için 2006 yılının Ocak ayında açıldı. Bu merkezin amacı kısaca “Her yerde, her zaman eğitim” şeklinde özetlenebilir. Bu amaca yalnızca teknoloji ve eğitimin düzgün bir şekilde bir araya gelmesiyle erişilebilir.

MOODLE, 2006’da halka açılan e-öğrenme portalı, merkezin e-öğrenme stratejisinin doğrudan bir sonucudur. Şu anda 413 dersle 14.342 kayıtlı online kullanıcıya sahibiz.

GAÜ olarak biz de dijital form biçimlerinden yararlanarak yeni bir döneme giriyoruz (dijital ortamda öğrenme) Bunlar; ağ ve mobil teknolojileri sayesinde öğrencilerin birbirleri ile iletişimi ve etkileşim kurmalarıdır.

Öğrencilerimiz bu içeriğe her yerde ve her zaman ulaşma şansına sahiptirler ki bu da onlara kendi başlarına çalışma fırsatı vermektedir. Aynı zamanda MOODLE online konferans sistemini, tutorialları ve resmi çalışma gruplarını kullanarak eğitmenlerine ve diğer öğrenci arkadaşlarına ulaşabilirler.