TR
TR
×

İÇERİK

KAMPÜS

Bu Kampüste Hayat Var !

 

Yılda 1000`in üzerinde etkinliğin yapıldığı ve "bu kampüste hayat var!" diyeceğin bir üniversite deneyimine var mısın? GAÜ’nün, Girne şehri ile bütünleştiği muhteşem bir doğada yer alan ana kampüsünde ve uluslarararası kampüsleri olan İngiltere, Hong Kong, Amerika, Türkiye, Moldova ve Sri Lanka kampüslerinde okumanın ayrıcalığı senin!

Kampüs Haritası

GAÜ öğrenci odaklı eğitiminin yanında, öğrencilerin sosyal ve  kültürel yönlerini geliştirecek etkinlikler düzenlemektedir. Üniversitende, her yıl yüzlerce  akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler çerçevesinde, alanında uzman kişilerden derslerini destekleyecek seminer, konferans ve söyleşilerde yer alacaksın.

Her yıl geleneksek olarak düzenlenen Akademik Yıl Açılış Şöleni ve Korteji, Bahar Şenlikleri, Dans ve Tiyatro Festivalleri ile kampüs yaşamının içinde olacaksın. KKTC`de akademik ve sosyal etkinliklerde birçok ilklere imza atan GAÜ’de, sosyal sorumluluk projeleriyle eğitimini destekleyeceksin.

AKTİF KAMPÜS HARİTASI

 

 

Öğrenci Kulüpleri 

 

 
GAÜ’de kültürlerarası etkileşim yaratabilecek ve bireysel gelişimlerini en üst düzeye çıkarabilecek, Akademik, Sanat, Spor ve Sosyal alanlarda geniş bir yelpaze bulacaksın. Yeteneklerin eğlence ve yaratıcılıkla birleşecek, harika zaman geçireceksin.

 

GAÜ TV & GAÜ FM  

Girne Amerikan Üniversitesi’nin eğitim ve uygulama televizyonu ve radyosunda hem eğitim görecek hem de mesleğini icra edebileceksin. GAÜ TV uydu üzerinden izlenilebilmektedir.


LE CHATEU LAMBOUSA HOTEL GAÜ’nün  5 yıldızlı otelinde teoride öğrendiğini pratiğe çevirme imkanına sahip olurken sektör işleyişiyle ilgili bire bir deneyim kazanacaksın.

Le Chateau Lambousa Hotel

 

CAMELOT PLAJI UYGULAMA SOSYAL TESİSİ  Camelot Plajı Uygulama Sosyal Tesisi, sana teorik derslerinin yanında pratik yapma olanağı sağlayacaktır. Bu alanlar içerisinde, yiyecek-içecek, servis teknikleri, plaj yönetimi, mutfak gibi derslere yönlendirilecek ve hizmet sektöründe aktif rol oynacak deneyimler kazanacaksın.

Camelot Beach Club

 

Camelot Camelot

SPECTRUM                                                                                                                     

 

Spectrum Binası, anfilerinde eğitim verilen, 1000 kişilik kapasitesi ile organizasyonlara, resitallere, tiyatrolara ve konserlere ev sahipliği yapan Uluslararası Kongre Merkezi ile aktif olarak hizmet vermektedir. Binada bulunan ”Starlight Cafe”  öğrencilere  farklı ve çeşitli tatlar sunmaktadır.

 

MİLENYUM KOMPLEKS

 

Milenyum Kompleks, bünyesinde bulundurduğu Hazırlık Okulu ve  İletişim Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim imkanı sunmaktadır. Binada, 200 öğrenci kapasiteli “Simultane Çeviri” imkanı sunan  Senato Kongre Salonu bulunmaktadır. Avrupa ve dünya standartlarında dans stüdyolarını barındıran Sahne Sanatları Yüksekokulu, Milenyum Binasını tamamlayan en önemli unsurlardan olmakla birlikte bölgenin sanat merkezini oluşturmaktadır. Milenyum Kompleks, kütüphane, on-line kütüphane, cep sineması ve caféleri ve kiosku ile sosyal aktiviteler için vazgeçilmez bir mekandır.

 

TEKNOPARK

Girne Amerikan Üniversitesi’nde dokuz araştırma laboratuvarı, sekiz bilgisayar ve altı eğitim laboratuvarı, üniversitenin tekno kampüs alt yapısını oluşturma programında en yeni teknolojik donanımı ile sana  hizmet veriyor. Teknopark binasında özellikle mühendislik projelerine ilişkin tasarım geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına olanak sağlanmaktadır. Teknopark’ta planlanan ve ön çalışmaları tamamlanmış başlıca projeler, alternatif enerji üretme, küresel ısınma, doğal çevrenin korunması, teknoloji okuryazarlığını geliştirme.

 

GAÜ Teknopark’ta Bulunan Laboratuvarlar

 • PLC ve Mikroişlemci Laboratuvarı
 • Elektrik Makinaları Laboratuvarları
 • Elektronik Laboratuvarı
 • Bilgisayar Destekli Tasarım Laboratuvarı
 • Mekatronik Laboratuvarı
 • CISCO Network Laboratuvarı
 • Fizik Laboratuvarı
 • Kimya Laboratuvarı
 • Ergonomi ve İş Etüdü Laboratuvarı
 • Yazılım Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı
 • Yazılım Geliştirme Laboratuvarı
 • İnternet Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı
 • Alternatif Enerji Laboratuvarı
 • Haberleşme ve  Mikrodalga Laboratuvarı 

 

FREDOOM KOMPLEKS

 

Sürekli büyüyen ve öğrenci memnuniyetini en üst düzeyde tutan Girne Amerikan üniversitesi, 2014-2015 Akademik yılında Freedom Kompleks binasını öğrencilerinin hizmetine sundu.  Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, 5 adet laboratuar, 6 adet anfi, 1 adet temsili mahkeme salonu, öğrenci derslikleri, öğretim üyesi ofisleri, toplantı salonları kafeterya ve dinlenme alanları, bilgi işlem birimi, GAUSEM, 180 öğrenci kapasiteli kız yurdu ve kioskların yer aldığı kompleks GAÜ’nün siz öğrencilerine kazandırdığı en görkemli yapılardan sadece biridir.

 

 

DENİZDE GÜVENLİK EĞİTİM ALANI 

Bu alan filika, eğitim havuzu ve yangın istasyonundan oluşmaktadır.  Denizcilik eğitimi alıyorsan, senin hizmetine sunulan eğitim alanlarından biri olan filikayı, acil durumlarda gemiyi terketmek için nasıl kullanacağının eğitimini alacaksın. GAÜ’de kurulan filika, gemilerde kullanılanla birebir aynıdır. Uluslararası standartlarda oluşturulan eğitim havuzunda ise, denizde canlı kalabilme ve adam kurtarma yöntemlerini öğreneceksin. Yangın istasyonu eğitim alanında, gemi bünyesinde olabilecek yangınlarla mücadele edebilecek bilgi ve becerileri kazanacaksın.

 

 

KÖPRÜÜSTÜ SİMİLATÖR VE GMDSS SİMİLATÖR

Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu’nda “Güverte” eğitimi alan öğrencilerin köprü üstü manevra yeteneklerini arttırma ve ölçmeye yarayan Kaöprüüstü Similatör ve haberleşme için kullanılan GMDSS Similatör, sana sunduğumuz en prestijli eğitim ortamlarından biri.

 

 

GAÜ SPOR KOMPLEKSİ 

Spor alanında sınırsız hizmetler sunan basketbol-futbol sahaları, tenis kortları, fitness merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu ve tartan pisti ile kendini geliştirecek ve bu alanda başarılara imza atacaksın. Spor kompleksi bünyesinde yer alan fitnes merkezi modern donanımı ile sana profosyonel eğitmenler eşliğinde hizmet vermekte.

 

 

 

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olarak yapılan GAÜ Yüzme Havuzu bu özelliği ile her çeşit yüzme yarışmalarında aktif olarak kullanılmakta.

 

 

KAMPÜSTE CAFE & RESTORANLAR

 

Üniversiten, kampüs dahilinde sana yiyecek-içecek alanında çeşitli olanaklar sunmaktadır. Her çeşit damak zevkine hitap eden cafe ve restoranlarda, bütçene uygun yerel ve uluslararası  yemek seçenekleri bulabilir, arkadaşlarınla modern ve konforlu mekanlarda güzel bir mola verebilirsin.

 

Starlight Cafe, Food Republic, Venue Cafe, Simit Factory, Kiosk, Art Cafe, Garden Cafe

 

 
Sormak istediklerin burada

Sıkça sorulan sorular sayfamıza bir göz at. Birçok sorunun cevabı orada.

Aradığın tüm bilgiler burada

Girne Amerikan Üniversitesi kitapçığını PDF formatında indirebilirsin.