İÇERİK

GAÜ Global Kampüsleri

BİR ADIMLA DÜNYAN DEĞİŞİR!

Uluslararası Kampüsler Ofisimiz,  mevcut öğrencilerimize ve dünyanın her yerinden Girne Amerikan Üniversitesi Kampüslerinde eğitim almak için başvuran öğrenci adaylarına bilgi aktarmak ve destek vermek amacıyla kurulmuştur. Eğitimde mobiliteye verdiği önem ve Uluslararasılaşma sürecinin bir göstergesi olarak GAÜ ana kampüs Girnede olmak üzere; İngiltere, İstanbul, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri,Sri Lanka ve Moldova’da öğrencilerine eğitim imkanı sunmaktadır. Bu süreçte Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri, 3 farklı kıtada eğitim olanaklarına sahip oluyorlar. 

 

Girne Amerikan Üniversitesi, jenerik kampüsleri ve dünyanın önde gelen 200’yi aşkın üniversiteyle sürdürdüğü öğrenci değişim programları kapsamında, öğrencilerine yaşam boyu hatırlayacakları deneyimlerin kapılarını açmaktadır. Yurtdışındaki kampüslerimizde öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda kişisel gelişim açısından kazanımlar elde etmekte; yabancı dil pratiği, vizyonu genişlemekte ve kültürel-sanatsal ve de sportif olanaklardan faydalanarak kendini her açıdan geliştirme fırsatı bulmaktadır. 

Eğitim süreçlerinin bir veya iki dönemini yurtdışındaki kampüslerimizde ya da akedimik işbirliği içinde bulunulan bir üniversitede geçirmek için başvuran öğrenciler, gittikleri GAÜ yerleşkesinde ve/veya öğrenci değişim programı dahilindeki üniversitede, programlarıyla uyumlu dersler yada ELA’da (English Language Academy) İngilizce dil eğitimi alır; geri döndüklerinde , yurt dışında aldıkları dersleri GAÜ programlarındaki ders yükümlülükleri yerine saydırarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam ederler. En önemli ayrıcalıklardan biri ise Girne Amerikan Üniversitesi’nin herhangi bir kampüsünde okuyan GAÜ öğrencisinin, aynı eğitim ücreti ile diğer kampüslerde okuma olanağına sahip olmasıdır.

 

GAÜ Uluslararası Ofis, öğrencilerine ve dünyanın her yerinden başvuran öğrenci adaylarına ihtiyaçları doğrultusunda destek vermek amaçlı; kampüslerle ilgili akademik bilgi, açılan derslere ait ayrıntılar, ulaşım, ücretler, konaklama, vize başvurusu , şehir-üniversite oryantasyonu ve yaşam koşulları hakkında bilgi aktarır. Çeşitli ülkelerden bir araya gelen yüzlerce öğrenciyle arkadaşlık edip farklı kültürler tanımanız ve yabancı dilinizi geliştirmeniz büyük bir ayrıcalık olup size hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim katacaktır. Girne Amerikan Üniversitesi ‘’ Yedi Ülke Tek Üniversite ‘’ sloganı ile bu ayrıcalığı sizinle paylaşan bir dünya üniversitesi olmaktan gurur duymaktadır.

 


 

 

 

http://www.gau.edu.tr/images/icerik/canterbury.png

 

 

 

 

Eğitiminin bir bölümünü yurtdışında tamamlama ve İngilizce`nin anadil olarak kullanıldığı bir ortamda dil becerilerini geliştirme fırsatı sunuyoruz. Üniversitenin yer aldığı Canterbury, özgeçmişinizde ya da yaşam öykünüzde yer alması gereken tarihi ve prestijli bir İngiliz şehridir. Canterbury`de modern bir gençlik kültürü ile geleneksel İngiliz mirasını bir arada yaşama fırsatını bulacaksın. Canterbury, 1000 yıldan fazla süren bilimsel geleneğe sahip bir dünya mirası alanıdır.

 Yarım dönem veya tam bir yıllık akademik dönemlerde toplamda en fazla 4 semester olmak üzere Canterbury’de okuyabilir ve eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 

Yetersiz İngilizceye sahip olan öğrenciler için, hem diploma çalışması hem de IELTS ve Cambridge gibi tanınmış sınavlara öğrencileri hazırlamak için birçok düzeyde İngilizce Dil eğitimi sunuyoruz. Öğreniminize yardımcı olmak için en son teknolojik yenilikleri kullanıyoruz.

Neden GAÜ Canterbury’e Gitmeliyim?

 • Canterbury’de yaşamak ve eğitim almak, İngilizce seviyenizi etkili ve hızlı bir şekilde artıracak; aynı zamanda İngiliz / Avrupa kültürü ve yaşam biçimiyle ilgili deneyimler kazanacaksınız.
 •     Canterbury şehri, dünyanın dört bir yanından dil öğrenmeye ya da bu şehirde bulunan diğer 3 Üniversitede eğitim almaya gelen diğer öğrencilerle karşılaşıp etkileşim yaşayabileceğiniz en önemli üniversite şehirlerinden biridir.
 •          Modern yerel kütüphanelere kayıt olma imkanı
 •         Nitelikli ve deneyimli öğretim üyeleri
 •      Birleşik Krallık üniversitelerinin eğitim ücretlerinin yarısından azını ödeme fırsatı
 •         Mükemmel deniz / su sporları tesisleri ve iyi yemekler için ünlü yakındaki sahil kasabalarına kolay erişim. Güzel Kent kırsalı ve Londra'ya trenle sadece 1 saat.

 

 •    Canterbury, özgeçmişinizde yada yaşam öykünüzde yer alaması gereken eski ve prestijli bir İngiliz şehridir.

 

 

 

http://www.gau.edu.tr/images/icerik/ela.png

 

İngiltere- Canterbury yerleşkemizde bulunan İngilizce Dil Akademisi ELA (English Language Academy) , uzmanlığa, profesyonelliğe ve farklılığa inanan bir akademidir. ELA Canterbury’nin hedefi; öğrencilerinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak, eğitim ve öğretimde kültürel, iletişimsel ve yenilikçi yaklaşımla gelişimlerini desteklemektir.Sizler, küçük gruplar halinde, alanında uzman, uluslararası deneyimleri ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerden oluşan bir kadro tarafından eğitim alacaksınız.

Akademimiz, İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu bir ortamda İngilizce öğrenmek isteyen uluslararası öğrenciler için hızlandırılmış kurslar sunmaktadır. Program, öğrencinin genel ve
mesleki dil becerilerini geliştirecek niteliktedir. Öğrenciler bu programın sonunda , akademik ve kariyer sürecinde kullanacakları, uluslararası tanınırlığı olan prestijli bir sertfikaya sahip olacaktir.

ELA Canterbury programı ayni zamanda öğrencilerine, tarihi Canterbury kentinde ve çevresinde günübirlik geziler, uluslararası etkinlikler, sosyal ve kültürel aktivite
fırsatları sunmaktadir. 

Dersler; Gramer, Kelime Geliştirme, Okuma, Yazma, Dinleme, ve Konuşma gibi temel akademik anahtar becerileri kapsamaktadır.Öğrenci adayları, ilk aşamada bilgi ve becerilerine göre değerlendirilip, uygun gruplara yerleştirilir.

 

ELA İngilizce Dil Akademisi

 

- İngilizce Hazırlık Okulu

- Genel İngilizce

- Özel Amaçlı İngilizce

- Sınava Hazırlık Sertifika Pogramları (IELTS,TOEFL,TOEIC,CAMBRIDGE) 

sınavlarına hazırlık sınıfları da yeterli sayıda öğrenci başvurusu koşuluna bağlı olarak açılmaktadır.

 

Akademik Programlar

İşletme ve Ekonomi Fakültesi

·   İşletme

·   Muhasebe           

·   Bankacılık ve Finans

·   Uluslararası İşletme

·   Pazarlama

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi

·   Mimarlık

·   İç Mimarlık

 

Vize şartları: İngiltere vizesi 2-3 hafta içinde sonuçlandığı için  öğrenciler en az 1,5 ay ders kayıt başlangıç tarihinden önce başvuru yapmaları gerekmektedır.

 

 


                                                                                                                        

       http://www.gau.edu.tr/images/icerik/ico.png GAÜ HONG KONG            

Hong Kong, Çin’in güneydoğusunda yer alan küçük fakat hareketli bir şehirdir. Hong Kong Adası ve Kowloon Yarımadası, dünyanın en tanınmış derin su limanlarından biri olan ünlü Victoria Limanı'nı çevreleyen kentin merkezinde yer almaktadır. Hong Kong'un ünlü siluetini görebileceğiniz ve kentsel dinamizm yaşayabileceğiniz yer burası. Büyük parklara, antik köylere, sakin sulak alanlara ve çeşitli vahşi yaşamlara ev sahipliği yapmaktadır.

 

GAÜ, öğrencilerine Hong Kong yerleşkesinde kısa dönemlik bölüm derslerini alma fırsatı sunarken; uzak doğunun mistik ortamında farklı kültürleri tanıma imkanı da yaratmaktadır. Öğrenciler farklı ve geleneksel bir kültürün içerisinde kendi lisans derslerini alarak eşsiz bir deneyim edinebilirler. GAÜ Hong Kong Programı,aynı zamanda gezi ve rehberli turlar ile dinamik bir kültürel tanıtma programı ile desteklenen yoğun dersler sunmaktadır.

 

Akademik dönemler arası   tatillerinde açılan: Güz - Bahar ve  Bahar – Yaz dönem tatillerinde yıl içerisinde Hong Kong yerleşkesinde düzenlenen kısa dönemlik kurslar bulunmaktadır. Kısa dönem kursları genellikle 2 haftalık programlar halinde, en fazla 2 ders alınarak gerçekleşmektedir. Program için tüm bölümlerden öğrenciler başvurabilir.Bölümlerin açılabilmesi için yeterli katılım sayısı önemlidir.

 

Vize şartları: Hong Kong, anakara Çin'den ayrı ve bağımsız bir göç sistemi sürdürmektedir. Bu, anakara Çin’den farklı olarak, çoğu ziyaretçinin vize almasına gerek olmadığı anlamına geliyor.

 

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.immd.gov.hk/en/services/hk-visas/index.html adresini ziyaret edin.

 Vize işlemleri öğrencinin sorumluluğundadır.


http://www.gau.edu.tr/images/icerik/gau-istanbul.png

 GAÜ İSTANBUL

Girne Amerikan Üniversitesi, İstanbul-Merter yerleşkesinde sunduğu programları ile eğitim ve mesleki kariyerinize farklı bir yön veriyor.

İstanbul yerleşkemizde Sadece  yaz okuluna katılabilir ve 5 haftalık yaz eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Tüm lisans programları sunulmaktadır ve aynı 2-3 ders alan en az 10 öğrenci gereklidir.

 

Ayrıca farklı dallarda Sertifika programları da sunulmaktadır:

- UHA ( Uluslararası Havacılık Akademesi)

- GAÜ(Girne Amerikan Üniversitesi)-KAÜ(Kıbrıs Amerikan Üniversitesi) Tanıtım ve Kayıt

 

Havacılık olarak verdiğimiz eğitimler:

·         PPL (Private Pilot License)

·         CPL (Commercial Pilot License)

·         PIC (Pilot In Comment)

·         NR (Night Rating)

·         IR (Instrument Rating)

·         Aviation English


 

 

**2018 yaz döneminde , İstanbul’da yaz okulu ücretiyle ilgili ayrıntılı bir bilgi almak ve açılacak olan dersleri öğrenmek için ofisimize uğrayarak bilgi edinebilirsiniz. 

 


 

 

GAÜ MOLDOVA (AUM)

Moldova Amerikan Üniversitesi 2015 yılında tarihi Ştefan cel Mare Bulvarı üzerinde eğitime açılmıştır.

Sanatsal bir yapı dokusuna sahip binasında ve birinci sınıf akademik kadrosu ile öğrencilerine yurtdışı eğitim fırsatı sunuyor. GAÜ Moldova kampüsümüzde, GAÜ okul bursunuz geçerliliğinde dönemlik eğitim alabilirsiniz.

En fazla 4 dönem eğitim görülebilmektedir. Son akademik dönemlerinde öğrencilerin GAÜ Kıbrısta eğitim görmeleri gerekmektedir.

 

Daha fazla bilgi için www.americanuniversityofmoldova.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Akademik Programlar

·  İşletme

·  Muhasebe

·  Ekonomi

·  Finans ve Bankacılık

·  Pazarlama ve Lojistik

·  Turizm & Konaklama İşletmeciliği

·  Psikoloji

·  Uluslararası İlişkiler

·  Siyaset Bilimi

·  Mimarlık

·  Romen Hukuku

·  İngilizce Hazırlık Programı

GAÜ MOLDOVA – Kısa dönem kursları

Akademik yıl içerisinde hem semester arası dönemde hem de yaz döneminde kısa dönemlik eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz !

GAÜ Moldova yerleşkemizde verilen 2 haftalık kurslara katılabilirsiniz. Dönemlik dersler arasından açılan derslerin arasından oluşan programlardan 1 veya 2 ders tercih ederek 2 haftalık program boyunca eğitim alabilirsiniz.

**Moldova’da kısa dönem kursların ücretlerini öğrenmek, Ayrıntılı bir bilgi edinmek ve açılacak olan dersler için ofisimize uğrayarak bilgi edinebilirsiniz. 

 


 

http://www.gau.edu.tr/images/icerik/ico.png GAÜ SRI LANKA

GAÜ Sri Lanka yerleşkesi, Sri Lanka’nın önemli Yüksekeğitim kurumlarından biri olan Metropolitan College ile işbirliği çerçevesinde eğitim vermektedir. 1999 yılında kurulan Metropolitan College, Sri Lanka'da Uluslararası Üniversiteler ile verimli işbirliklerinin sonucu olarak saygınlığıyla tanınan Uluslararası ve Yerel pazarda çok iyi tanınan yüksek öğrenim lideridir. Metropolitan College, temel eğitim programlarından Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kadar eğitimin tüm çekici disiplinlerinde Sri Lanka'da en geniş kapsamlı kurslar sunabilme kapasitesine sahiptir.Bu program dahilinde GAÜ öğrencileri, öğrenim süreçlerinin 1 yada 2 dönemini, çok renkli ve çekici bir bölgede geçirme olanığına sahiptirler. Gaü Sri Lanka yerleşkesinde aşağıdaki programlarda eğitim verilmektedir;

Metropolitan College ve Girne Amerikan Üniversitesi 2005'ten beri akademik ortaklar.

 

2017-2018 Metropolitan College (GAÜ Sri Lanka) Mezuniyet Töreni

LİSANS PROGRAMLARI

 • Psikoloji
 • İşletme
 • Muhasebe
 • Uluslararası İşletme
 • Tanıtım ve Pazarlama
 • Turizm & Konaklama İşletmeciliği
 • Siyaset Bilimi
 • Bankacılık ve Finans
 • Uluslararası İlişkiler
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

 • EXECUTIVE MBA (BA)
 • UYGULAMALI SOSYAL PSİKOLOJİ (MSc.)
 • DANIŞMANLIK PSİKOLOJİSİ (MSc.)

 

 GAÜ Sri Lanka – Kısa dönem kursları

Akademik yıl içerisinde yaz döneminde kısa dönemlik eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz !

GAÜ Sri Lanka yerleşkemizde verilen 2 veya 3 haftalık kurslara katılabilirsiniz. Dönemlik dersler arasından açılan derslerin arasından oluşan programlardan 1 veya 2 ders tercih ederek 2 veya 3 haftalık program boyunca eğitim alabilirsiniz

**Sri Lnaka’da kısa dönem kursların ücretlerini öğrenmek, Ayrıntılı bir bilgi edinmek ve açılacak olan dersler için ofisimize uğrayarak bilgi edinebilirsiniz. 

 


 

http://www.gau.edu.tr/images/icerik/ico.png GAÜ ABD on-line MBA Programı 

 
ABD GAÜ On-line, özellikle üst düzey yöneticiler, iş adamları ve girişimcilere iş dünyasında etkin bir şekilde yer alarak yönetici kimliğine sahip olabilme konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak amacıyla açılan elit bir programdır. GAÜ ABD On-line, zamandan ve mekandan bağımsız olarak öğrencilerinin küresel eğitim fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. 

GAÜ On-line MBA programları müfredatı öğrenciye, organizasyon ve işletme konularında genel bir anlayış geliştirme ve sonrasında özel bir ilgi alanına odaklanma fırsatı sunar. Program, işletme konusunda farklı alanlarda  yüksek lisans eğitimi almış mezunlara kariyer gelişimini teşvik etme amacını güder. On-line MBA programı, çalışan öğrenci adayları için özel olarak tasarlanmış olup 2 yıllık bir eğitim sürecini kapsar. 

 

On-line MBA program içerikleri:

 •  18 kredilik temel dersler
 • 12 kredilik alan dersleri
 • 6 kredilik (Bitirme Projesi / Tez)
 •  Eğitim dili İngilizce’dir
Tüm dersler 3 kredilik olup öğrencilerin bu programdan mezun olabilmeleri için toplam 10 ders alarak 30 krediyi tamamlamaları ve bir 6 kredilik Bitirme Projesi / Tezi (MBA501) almaları gerekmektedir.

Kabul Koşulları: 

İşletme yada işletmeye yakın disiplin dalında lisans mezuniyet belgesi ve not çizelgesi (T.C. uyruklu öğrenciler diplomalarını Türkiye dışında almış iseler Lisans diplomalarının YÖK Tarafından denkliğinin kabul edilmiş olması gerekir)

İşletme alanında lisans diploması olmayan öğrenciler, master eğitimine başlamadan beş derse kadar bölüm uyum dersleri almak durumundadır.

İngilizce dışında herhangi bir dilde lisans eğitimini tamamlamış olan aday öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini gösteren ve uluslararası geçerliliği olan resmi sınav sonuç belge yada sertifikası sunmaları gerekmektedir (TOEFL Paper Based– 550 / TOEFL (IBT) 79-80, IELTS 6.0)

*** Mezun olabilmek için öğrenciler son dönemlerini GAÜ Kıbrıs yerleşkesinde okumaları gerekmektedir. Diğer kampüslerden mezun olunamaz.

*** Canterbury, İstanbul ve Moldova kampüslerinde bölümler öğrenci katılımlarına göre açılmaktadır. Derslerin açılması için en az 10 kişilik bir talep sağlanması gerekmektedir. 

*** Üniversitemiz öğrencilere vize konusunda yardımcı olsa da vize başvuru süreci tamamen öğrenci sorumluluğundadır.

***Öğrenciler, seyahat masraflarından ve sağlık sigortalarından kendileri sorumludur.


Sorularınız için International Campuses ofisimize uğrayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 • GAÜ Yurtdışı Kampüsler Ofisi 
 • Rektörlük Binası Giriş Kat | Office Hours: 9:00 – 17:00, 
 • Tel. +90 (392) 650 2000  Ext :1214- 1195,
  Email: studyabroad@gau.edu.tr

 

Sormak istediklerin burada

Sıkça sorulan sorular sayfamıza bir göz at. Birçok sorunun cevabı orada.

Aradığın tüm bilgiler burada

Girne Amerikan Üniversitesi 2019 kitapçığını PDF formatında indirebilirsin.