TR
TR
×

İÇERİK

Burslar

2021-2022 Akademik Yılı Burs Programları


Değerli Girne Amerikan Üniversitesi Öğrenci Adaylarımız,

  • 2021-2022 akademik yılında Eczacılık ve Pilotaj bölümleri hariç ilk 3 tercihinde Girne Amerikan Üniversitesini tercih eden öğrencilere çeşitli TERCİH BURSU fırsatları 
  • İlk 3 Tercihin Tamamı GAÜ Bölümlerine Ait ise Tercih Bursuna Ek + %10 Konaklama İndirimi sağlanmaktadir
  • İlk 3 Tercihten Birisi ile %50 Burslu olarak Yerleşen Öğrencilere + %25 Tercih Bursu ile Toplamda %75 Burs 


*Eczacılık Fakültesi Öğrenci Adaylarımız,

  • İlk 3 Tercihten Birisi Eczacılık Bölümü ise %35 Tercih Bursu, 
  • İlk 3 Tercihten Birisi ile %50 Burslu olarak Eczacılık Bölümüne Yerleşen Öğrencilere + %10 Tercih Bursu ile Toplamda %60 BursDeğerli Girne Amerikan Üniversitesi Öğrenci Adaylarımız, İçinde bulunduğumuz ekonomik ve psikolojik zorlukları olan salgın döneminde, akademik alanda 35. yılını tamamlayan Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilerinin ve öğrenci adaylarının her zamanki gibi yanında olmaya devam etmektedir.  👉
 


 

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden Programlar için Ekstra Burs Avantajı;

Özel Yetenek Sınavına başvuru yapan öğrencilerin Erken Başvuru Formunu iletmesi halinde aşağıdaki kriterler doğrultusunda sağlanan ek burslara sahip olacaktır.

TYT herhangi bir puan türünden;

  • 150-180 Arası Ham Puan : %5 Ekstra Burs
  • 180-230 Arası Ham Puan : %10 Ekstra Burs
  • 230 ve Üzeri Ham Puan : %15 Ekstra burs

erken Rezervasyon ile Özel Yetenek Bursuna eklenecektir.

 

*Uygulama dahilinde sağlanacak olan burs veya indirimlerin en yüksek oranda olanı geçerli olacaktır. *Uygulamadan faydalanan öğrencilere Paket programda uygulanan %10 indirim uygulanmayacaktır.

 


 

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen bölümlere göre % 100 ve % 50 burslu programları tercih ederek ÖSYM’ce Üniversitemize yerleştirilen öğrencimiz, eğitim ücretinden yukarıda belirtilen oranlarda muaf tutulurlar (Kayıt harcı ve % 5 KDV alınmaktadır).

Girne Amerikan Üniversitesi’nde üstün başarı, “Yüksek Akademik Başarı Bursu” ile ödüllendirilir. En az 10 bölüm dersini tamamlayan ve genel kümülatif not ortalaması (CGPA) 3.50 üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler. Verilecek burs sayısı Rektörlük kontenjanına tabi olup dönemseldir.

Girne Amerikan Üniversitesi’nde İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yıl sonunda bu programı ilk üç arasında başarı ile tamamlayan öğrencilere, izleyen lisans dönemi için eğitim ücretinin yarısı (% 50) oranında burs verilir. Bursun devamı için öğrencinin lisans programında başarılı olması gerekmektedir.

 Girne Amerikan Üniversitesi’nde ayrıca değişik oranlarda eğitim ücreti indirimi uygulanmaktadır.

2021-2022 akademik yılında özel indirimlerimiz Eczacılık ve Pilotaj Bölümleri için geçerli olmayacaktır.

 

İNDİRİMLER

TSK ve KKTC G.K.K. Halen Görevli ve Emekli Olan Personel Çocuklarına

% 50

GAÜ Spor Klüplerinde Faal Olan Öğrencilere

% 20 - % 100

GAÜ’de Öğrenim Gören Kardeşlere

% 25’şer

GAÜ’de Evli Olarak Öğrenim Gören Eşlere

% 20’şer

Görevli ve Emekli Öğretmen ve Öğretim Elemanı Çocuklarına

% 50

T.C. Elçiliklerinde Görevli Personel Çocuklarına

% 50

Polis Çocuklarına (Emekli olanlar dahil)

% 50

Gazi Çocuklarına

% 50

Şehit Çocuklarına

% 100

Sarı Kart Sahibi Basın Mensubu Çocuklarına

% 50

T.C. Devlet Dairelerinde Görev Alan Tüm Memur Çocuklarına (emeklide dahil)

% 20

Çiftci Çocuklarına

% 25


Yukarıda belirtilen tüm indirimler 2021-2022 akademik yılında kayıt yapacak öğrenciler için geçerlidir.

Üniversitemiz akademik programlarına ÖSYM bursu ile yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar veya özel indirimler hazırlık programı da dahil olmak üzere yalnızca eğitim ücretini kapsamaktadır. Ayrıca, kayıt harçları ve KDV ödenmek zorunluluğundadır. Öğrenim bursu, hazırlık programı dahil öğrencinin üniversitede öğrencilik haklarından yararlandığı sürece (akademik başarıdan bağımsız olarak) kesilmez. Üniversite belirlediği programlar arasında, Üniversitemiz içinde yatay geçiş yapan ÖSYM burslu öğrenciler, yatay geçiş yaptıkları programda ÖSYM bursundan aynı oranda yararlanırlar.

İndirim tablosundan yararlanacak öğrencilerimiz için; ÖSYM tarafından üniversitemize yerleştirilmiş veya Özel Yetenek sınavlarımızda başarı gösterip kayıt hakkı kazanmış olmaları gerekmektedir. İndirim onayının Öğrenci İşleri Ofisinin resmi evrakı onayı sonrasında meslek indirimini alan öğrenciler, almış oldukları indirimleri kayıttan mezuniyete kadar geçerli olup, İngilizce Hazırlık okulunu kapsamakta ve öğrencinin akademik başarısına bakılmadan devam etmektedir.

Birden fazla indirim veya bursun hak edilmesi halinde, öğrenci en yüksek orandaki bir indirim veya burstan yararlanabiecektir.

 

 Sormak istediklerin burada

Sıkça sorulan sorular sayfamıza bir göz at. Birçok sorunun cevabı orada.

Aradığın tüm bilgiler burada

Girne Amerikan Üniversitesi 2019 kitapçığını PDF formatında indirebilirsin.