DEKANIN MESAJI

DEKANIN MESAJI

1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında öğretime başlayan Eğitim Fakültemizin verdiği mezun sayısı 3517’dir. Fakültemiz bünyesindeki lisans programlarımız şunlardır; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Anabilim Dalı,  İngilizce Öğretmenliği Anabilim Dalı, Müzik Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği  Anabilim Dalı, Zihin Engelliler Öğretmenliği Ana Bilim Dalı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Ana Bilim Dalı, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalları.

Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Türkçe Öğretimi, İngilizce Öğretmenliği   alanlarında yüksek lisans programlarımız; Eğitim Yönetimi ve Denetimi doktora programımız ile öğrencilerimize ve öğretmenlerimize kariyer imkanları sunuyoruz.

Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak misyonumuz; öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin temel ilkeleri doğrultusunda, farklı düşünebilen, bireysel tercihlerinde özgür, kendine güvenen, evrensel ve mili değerlere saygılı, hoşgörülü ve özverili, cumhuriyet ilkelerini paylaşan, her türlü teknik ve teknolojik bilgilerle donanmış, gelecek nesilleri emanet edebileceğimiz öğretmenler olarak yetiştirmektir. Yaşadığımız bilgi, iletişim ve teknoloji çağında ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitime ve bilime verdikleri önemle ölçülürken,  eğitim sisteminin en önemli temel belirleyicisi de, öğretmenler ve onların eğitimsel niteliğidir.

Fakültemiz, öğretmen yetiştirme programlarının, üç temel boyutu olan “Öğretmenlik “Meslek Bilgisi”, “Alan Bilgisi” ve “Genel Kültür” alanları ile okullarda uygulama çalışmalarını birleştirerek tam donanımlı öğretmenler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Öğrencilerimiz öğretmenlik uygulama çalışmalarını özel ve devlet okullarının yanısıra  üniversitemizin kurucu vakfına bağlı Girne Amerikan Kolejlerinde uzman öğretmenlerin rehberliğinde yapmaktadırlar.

Fakültemizde öğrencilerimize ikinci bir diploma kazandıran yan dal ve çift anadal programlarına katılma imkanı sağlarken, mezuniyet sonrasında da yüksek lisans ve doktora programlarımızla akademik kariyer yapma fırsatı sunuyoruz.

Ayrıca Öğrencilerimiz için Sürekli Eğitim Merkezimizde düzenlenen yabancı dil eğitim kursları ve sertifika  programlarının yanısıra üniversitemizin dış ülkelerdeki kampüslerinde alabilecekleri eğitimlerle kendilerini geliştirme olanakları oluşturuyoruz.

Eğitim Fakültemizin nitelikli öğretim kadrosu ile  öğretmenlik mesleğini idealist bir vizyonla hedefleyen öğrencilerimizi Eğitim Fakültemize davet ediyoruz.


Prof. Dr. Nesrin Kale

Eğitim Fakültesi Dekanı
education@gau.edu.tr
90 (392) 650 2000 Ext: 1604

  

GAU

GAÜ'DEN

HABERLER