SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ 2017-2018 ORYANTASYON GÜNLERİ BAŞLADI

GAÜ 2017-2018 ORYANTASYON GÜNLERİ BAŞLADI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İnovasyon temalı 2017-2018 Akademik yılı Oryantasyon Günleri, GAÜ Spectrum Hall’de gerçekleşen “Genel Oryantasyon” sunumları ile başladı. 


KKTC Telsim Ana Sponsorluğunda düzenlenen 2017 GAÜ Oryantasyon Günleri, ilk olarak GAÜ Spectrum Hall’de düzenlenen Genel oryantasyon programı ile başladı. Genel Oryantasyon programında ilk olarak, GAÜ Öğrenci Hizmetleri Koordinatörü Ozan Onur Erdoğan konuşmasını gerçekleştirirken, Erdoğan, oryantasyon günleri ve öğrencilerin izlemesi geren yolları anlattı.


GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, GAÜ’nün büyük bir aile olduğunu belirtirken, temel ilkelerinin sevgi, saygı, samimiyet ve güven olduğunu vurguladı. Öztürk, GAÜ bünyesinde 115 farklı ülkeden öğrenci olmasının yanında; Türkiye’nin de bir çok yerinden öğencisi olduğunu söyledi. Tüm öğrencilere herzaman kapısının açık olduğunu yineleyen Öztürk, her türlü fikir ve düşünceye açık olduklarını bildirdi. Öztürk ayrıca, GAÜ’nün bu yıl ki temasının “İnovasyon; yani yenilikçi, yaratıcılık üstü farklı düşünce olduğunu belirterek, akademik yıl oyunca bu tema üzerinden birçok akademik konferas ve seminerlerin düzenleneceğini, tüm öğrencilerin kendi kişisel gelişim ve becelerini arttırması yönünde bu etkinliklere katılmasını beklediğini vurguladı.


GAÜ Rektör Yardımcısı ve Genel Sekteteri Doç. Dr. Sualp Davut ise gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, GAÜ hakkında genel bilgi vererek, hangi birimlerden oluştuğunu anlattı. Oryantasyonun genel amacına da değinen Davut, yenilikleri,farklılıkları özümsemek ve bilgi sahibi olmak açısından oryantasyon programlarının çok değerli olduğunu söyledi. Ulaşım, yurtlar, kampüs müdürlüğü ve okulda ki bir çok birim hakkında da bilgi veren Davut, konuşmasının sonunda ise öğrencilerin sorularını yanıtladı.

GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkan Yardımcısı Uğur Uysal Yorulmaz ise,  öğrenci işleri hakkında bilgi vererek, öğrenci işlerinin okulun en çekirdek birimi olduğunu, öğrencilerin okul kayıt zamanından mezun olduktan sonra ki döneme kadar bu birimle irtibatta olacaklarını belirtti. Hazırlık okulu hakkında da kısa bilgiler veren Yorulmaz, öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında ki sorularını yanıtladı.


GAÜ Marketing Direktörü Leyla Biçer ise konuşmasında, GAÜ’nün uluslararası kampüsleri hakkında bilgi vererek, öğrencilerin bu fırsattan nasıl yararlanabilecekleri ve bunun için gerekli olan şartların neler olduğu hakkında bilgilendirmede bulundu.


GAÜ Öğrencileri Kıbrıs Kültürünü Görerek Öğrenme Fırsatı Yakaladı


GAÜ Rektörlük Binası Aktivite Alnında kurulan Öğrenci kulüpleri standlarının yanısıra, Kıbrıs kültürüne ait el işi ve yeme-içme standlarında öğrenciler Kıbrıs kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurken, aynı zamanda Kıbrıs mutfağına ait yemeklerin de tadına bakma şansı yakaladılar. Standların yanı sıra, etkinlik alanında sahne alan Kıbrıs’ın güçlü seslerinden Hasan Günyüz konseri ile öğrenciler güzel vakit geçirdi.


GAÜ Oryantasyon Günleri Kıbrıs Kültür Gecesi ile Devam Ediyor   


KKTC Telsim Ana Sponsorluğunda Gerçekleşen GAÜ Oryantasyon Günleri’nin ikinci gününde ise, Kıbrıs Kültür Gecesi ile, Kıbrıs kültürüne ait yiyecek, içecek ve hediyelik eşyaların yer aldığı stantların yanı sıra, saat 18:00’da Halk Dansları Gösterisi, 19:00’da ise LTB Orkestrası Kıbrıs Şarkılar konserinin düzenleneceği belirtildi. Ayrıca, Herse, Lokma, Şamişi, Limasol Tatlısı, Baf Sucuğu, Pastelli, Macun, Kabak Süsleme, El İşi Takı ve Sele Sepet stantlarının da yer alacağı etkinliklere ise tüm halkın davetli olduğu ifade edildi.