LAPTA YAVUZLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN GAÜ’YE ZİYARET

Haberler

GAÜ'DEN

LAPTA YAVUZLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN GAÜ’YE ZİYARET

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Kuzey Kıbrıs’ta bulunan üniversite aday öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Lapta Yavuzlar Lisesi Öğrencileri, Girne Amerikan Üniversitesi’ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile kampüs yaşamını yerinde gözlemlediler.

Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencileri için hazırlanan program doğrultusunda; Üniversite ve ilgi duydukları bölümler hakkında bilgi almak için üniversitedeki farklı fakültelerin öğretim elemanları ile Milenyum Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Konuk öğrenci kafilesi; Üniversitenin fiziki altyapısını anlatan sunumlar ve kısa tanıtım filmi izlencesinden sonra, fakülteleri temsilen tanıtımda yer alan öğretim elemanlarına ilgilendikleri konularda sorular yöneltti.

Üniversite aday öğrencilerine üniversite yaşamını yakından görmelerini sağlamak amacıyla yaptırılan kampüs turunda sırasıyla sağlık bilimleri, eczacılık fakülteleri laboratuarları da gösterilerek, bilgi verildi. Konuk öğrencilere gezinin son etabında ise, denizcilik ve mühendislik fakültelerinde de yüksek öğrenim öncesi sunum yapıldı.