GAÜ İngiltere Kampüsü Dil Kursu Sona Erdi

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ İngiltere Kampüsü Dil Kursu Sona Erdi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) yükseköğretimde 25. yılını kutladığı 2009-2010 akademik yılında eğitime başlayan İngiltere Kampüsü bünyesinde düzenlenen İngilizce dil kursları sona erdi.

Üniversite eğitimlerini Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs’te sürdüren çeşitli bölümlerden Kıbrıslı Türk, Türk, Rus, Belaruslu, Nijeryalı ve İranlı 27 öğrenci 6 haftalık İngilizce kursunu başarı ile tamamlayarak sertifikalarını aldı.

GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüs’te düzenlenen sertifika törenine akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
“İngiliz Dilini Anavatanında Öğrendiler, Farklı Kültürleri Yakından Tanıdılar”

“Kıtalar Ötesi Bir Dünya Üniversitesi” sloganı ile öğrencilerine küresel eğitimin kapılarını açan GAÜ, dünyaya yayılan kampüslerindeki akademik programlar ve kurslara ek eğitim ücreti ödemeden katılma fırsatını öğrencilerine sunarak farklı kültürleri tanıyıp bilgi ve becerilerini geliştirmelerini sağlıyor.

İngiltere Kampüsü Canterbury’de tamamlanan kursla İngiliz dilini anavatanında öğrenme ve geliştirme fırsatı yakalayan GAÜ öğrencileri ayrıca düzenlenen kültür turları ile de İngiltere’yi tüm yönleriyle yakından tanımaktan memnun olduklarını dile getirerek çokkültürlü ve küresel dünyaya entegre olan kişilik gelişim fırsatını kendilerine sunan GAÜ’ye teşekkürlerini ilettiler.

İngiliz dilini kendi anavatanında öğrenme ve geliştirmenin kariyerleri açısından önemine dikkat çeken öğrenciler, GAÜ gibi bir dünya üniversitesi olarak öğrencilerine küresel dünyanın kapılarını açtığını vurguladılar.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada ise GAÜ öğrencilerinin hazırlık okulu ve dil eğitimleri yanında bölüm dersleri ve yaz okulu derslerini de dünyaya yayılan GAÜ Kampüslerinde ek ücret ödemeden alabilecekleri hatırlatılarak dil kursları ve çeşitli derslerin GAÜ öğrencileri dışında herkese açık olduğu beliritlerek öğrenci adaylarının daha detaylı bilgiye www.gauc.org.uk web adresinden ulaşabileceklerinin altı çizildi.