TIP FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne hoş geldiniz! Doktor olma hayaliniz daha yeni başladı ve önümüzdeki altı yıl içinde tıp ve sağlık bilimlerinde çok çeşitli şeyleri görmek için birçok harika fırsatınız olacak.

Tıbbın birçok farklı disiplininden gelen öğretim üyelerimiz ile etkileşim kurma fırsatı bulacaksınız. Klinisyenlerimize ek olarak, temel tıp bilimcilerimizden de çok şey öğreneceksiniz. Yeni deneyimler kazanmak için bu anlardan yararlanın. Sorular sorun.

Yardım istemekten korkmayın. Fakültemiz, ben de dahil olmak üzere, size rehberlik etmeye ve tavsiye sunmaya hazırız. Personelimiz, özellikle Öğrenci İşleri Ofisi’ndeki kişi ve kaynaklar, tıp eğitiminiz boyunca size rehberlik etmek için buradalar.

Sağlık sistemi içinde işbirliği ve ekip çalışması esastır ve artık bu önemli ekibin bir parçasısınız. Geleceğin sağlık hizmeti liderlerimiz olarak hastalarınız size güvenecek ve onları savunmanıza ihtiyaçları olacak. Hekimler olarak, il genelinde toplumlarımızın sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için özel bir sorumluluğumuz var.

GAÜ'de iken diğer tıp fakültesi öğrencileri ile güçlü dostluklar kuracaksınız. Bu dostlukların uzun süreli bir etkisi olabilir. Tıp doktorluğunuzu tamamladıktan sonra, ihtisas programı eğitiminize başlamak için dünyaya açılacaksınız. Bazılarınız burada GAÜ'de kalabilir, bazılarınız başka yerlere gidebilir. Asistan veya pratisyen hekim olarak nerede olursanız olun, tıp fakültesindeyken bağlantı kurduğunuz insanlarla hala bir bağınız olacak.

Tekrar hoş geldiniz! En yeni öğrencilerimiz olarak sizleri burada görmekten mutluluk duyuyoruz.

Tıp Fakültesi, sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevrede insan ve hayvan sağlığı arasındaki ilişkiyi vurgulayan bütünsel “tek sağlık” kavramını benimser. Öğretim, araştırma, topluma hizmet ve hasta bakımında mükemmelliğe ulaşmayı hedefliyoruz.


Prof. Dr. Ali ÜNYAYAR

Tıp Fakültesi Dekanı