GAÜ CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR’I AĞIRLADI

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR’I AĞIRLADI


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, okullara başlattığı söyleşi ziyaretleri kapsamında dün Girne Amerikan Üniversitesi Okullar Grubu’na bağlı The American Kolej öğrencileri ile bir araya geldi.

Girne Amerikan Üniversitesi COO (Chief Operating Officer) Doç. Dr. Hüda Hüdaverdi, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oya Ertuğruloğlu ve İsmet Esenyel, GAÜ Genel Sekreteri Aylin Ayhan ve Girne Amerikan Koleji Müdürü Burcu Öykün tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Milenyum Salonu’nda öğrencilerle buluştu.

 Öğrencilerle sohbetinde, donanımlı gençler olarak ülkeye hizmet vermenin, iyi eğitim almanın, dürüstlük içinde iyi iletişim ve diyalog kurmanın önemine işaret eden Cumhurbaşkanı, “Gözlerinizdeki pırıltıyı görebiliyorum. Geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaktasınız” dedi.

Öğrencilerin sorularına da yanıt veren Tatar,  “Zaman içerisinde okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerle buluşuyor ve değerlendirmeleri paylaşıyorum. Hayata hazırlanma noktasında neleri yapmaları gerektiğini konuşuyoruz. Her gittiğim yerde büyük ilgi görüyorum bu da beni çok mutlu ediyor.   Bu okullarda benimle birlikte sohbetlere katılan tüm öğrencilerimizi bir kez daha selamlıyor başarılar diliyorum. Çocuklarımızın eğitimlerine katkı koyan herkese de yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Girne Amerikan Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı’nı ağırlamanın gururunu yaşadığını dile getiren GAÜ COO’Su Hüda Hüdaverdi, “Cumhurbaşkanımızı üniversitemizde kolejlerimizde ağırlamak bizim için onur, gurur. Gençlere ulusal dava konusunda bilgeler aktarıyor gençlerin sorularını yanıtlıyor. Öğrencilerimizde bu ziyareti heyecanla bekledi” diye konuştu.

The American College Müdür   Burcu Öykün Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımından duydukları memnuniyeti aktararak, “Öğrencilerimiz bugün için çok heyecanlı bizlerde Cumhurbaşkanımızın okulumuza gelmesinden dolayı mutluluk duymaktayız” dedi.