GAÜ PEDAGOJİK FORMASYON YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ PEDAGOJİK FORMASYON YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Olga Pilli Pedagojik Formasyon programı için Bahar Dönemi kayıtları başladığınını ve ikinci dönem derslerinin 13 Şubat’ta başlayacağını belirterek, formasyon programı ile ilgili Özlem Demircioğlu’na açıklamada bulundu.

GAÜ’nün 2022-2023 akademik yılı KKTC vatandaşları için formasyon kayıtlarının 13 Şubatta başlayacağını 17 Ağustosta sona ereceğini belirten Pilli; Lisans bölümünden mezun olan veya mezun durumunda olan  KKTC vatandaşı ve KKTC’de görev yapacak öğretmen adayları için pedagojik formasyona kayıt olarak öğretmen olma şansını yakalayacaklarını ifade etti.

Doç. Dr Olga Pilli açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “Bu yıl GAÜ Pedagojik Formasyon programına yalnızca KKTC uyruklu; üniversitelerin Lisans mezunu veya son sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Pedagojik Formasyon programımızın ilk dönem dersleri Ekim ayında başlamış olup ikinci dönem için de yeni kayıtlar alınacaktır.   İlk dönem 6; ikinci dönem 4 ders, toplamda 10 ders olacak şekilde program tamamlanacaktır. Alanında uzman deneyimli hocalarımız eğitim boyunca, öğrencilerimize kendi bilgi ve deneyimlerini aktarmaktadır. Eğitimler yarıyarına yüzyüze ve online şeklinde olacaktır. Pedagojik formasyon sertifikası almaya hak kazanan öğretmen adayları Eylül 2023’de düzenlenecek olan öğretmenlik giriş sınavına hak kazanacak ve tüm KKTC Milli Eğitime bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda görev alabileceklerdir. ” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen adayların, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Öğrenci İşleri,  0392 650 2000 numaralı telefon numarası dahili hat 1604 ya da  cananavsar@gau.edu.tr e-mail adresine başvurabileceği ifade edildi.