GAÜ Türkçe Hukuk Eğitimine Başlıyor

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ Türkçe Hukuk Eğitimine Başlıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kıbrıs yerleşkesi Karmi Kampüs ve İngiltere yerleşkesi Canterbury Kampüs’te İngilizce eğitim dili ile sürdürdüğü Uluslararası Hukuk lisans ve yükseklisans programları yanında Türkçe Hukuk eğitim programına öğrenci almaya başlıyor.

GAÜ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada Anglo Sakson hukuk sisteminin öğretildiği İngilizce hukuk eğitiminin yanında Kıta Avrupası hukuk sisteminin eğitimini öğrencilere verecek olan Tükçe hukuk bölümüne sınırlı sayıda öğrenci alınacağı açıklandı.
“130 yıllık Hukuk Eğitimi Tecrübesinden KKTC’li Öğrenciler Yararlanacak”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan akademik işbirliği anlaşması çerçevesinde 130 yıllık hukuk eğitimi tecrübesinden GAÜ Hukuk öğrencilerinin yetiştirilmesi ve eğitimlerini tamamlamaları için yararlanılacağının vurgulandığı açıklamada Hukuk Eğitiminde İstanbul Üniversitesinin dünyanın önde gelen otoritelerinden olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca yapılan açıklamada GAÜ Hukuk Fakültesinin Anglo Sakson ve Kıta Avrupası hukuk sistemlerinin her ikisini de yakından görme ve tanıma fırsatını öğrencilerine verdiği vurgulandı.
“Ek Ücret Ödemeden GAÜ İngiltere Kampüsünde Eğitime Devam Etme Fırsatı”

İstanbul Hukuk Fakültesi bilimsel bilgi birikimi ve tecrübesi yanında GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury’de öğrenci değişim programları ile dönemsel olarak her iki hukuk sistemini yakından tanıma ve bilgi edinme fırsatını ek eğitim ücreti ödemeden yakalayacak olan Hukuk Fakültesi öğrencilerine GAÜ, 25. yılında 3 Ada Tek Üniversite vizyonu ile global yükseköğretimin kapılarını açıyor. GAÜ İngiltere Kampüsündeki tüm lisans ve yükseklisans programlarına GAÜ öğrencilerinin ek eğitim ücreti ödemeden dönemsel olarak devam edebileceklerinin de belirtildiği açıklamada Hazırlık Okulu ve dil eğitim programları ile İngilizceyi anavatanıunda öğrenme fırsatını GAÜ’nün tüm öğrencilerine verdiği hatırlatıldı.

GAÜ Hukuk Fakültesi Karmi Kampüs İngilizce Uluslararası Hukuk ile Türkçe Hukuk ve Canterbury Hukuk lisans eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi www.gau.edu.tr ve www.gauc.org.uk web adreslerinden veya 650 20 00 ‘nolu telefondan Karmi Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alınabilecek.