GAÜ, HAKAN MENGÜÇ İLE TÜRKİYE SEMİNERLERİNE BAŞLADI

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ, HAKAN MENGÜÇ İLE TÜRKİYE SEMİNERLERİNE BAŞLADI

ADANALI ÖĞRENCİLERE, “ÖZGÜVEN GELİŞTİRMENİN YOLLARI VE STRES YÖNETİMİ”Nİ ANLATILDI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yüksek Öğretimde 35’inci akademik yılında, Türkiye çapında eğitim seminerlerine hız kesmeden devam ediyor.

Girne Amerikan Üniversitesi tarafından Adana`da düzenlenen, 12`nci sınıf öğrencilerine yönelik "Özgüven Geliştirmenin Yolları ve Stres Yönetimi" semineri gerçekleştirdi. Yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı`na girecek öğrencilerin sınav stresini yenebilmeleri için seminer veren Hakan Mengüç, öğrencilere stres kontrolünü sağlayabilmeleri için çeşitli teknikler ve öğütler verdi. 
Girne Amerikan Üniversitesi koordinatörlüğünde verilen seminerde Öğretim Görevlisi ve Yazar Hakan Mengüç, öğrencilere sınav stresi ve bunun üstesinden gelme yöntemlerini aktardı. Adana`da Erkan Koleji`nde üniversite hayali kuran ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı`na girecek öğrencilere, sınav sürecini sağlıklı atlatabilmeleri adına "Özgüven Geliştirmenin Yolları ve Stres Yönetimi" semineri yoğun ilgiyle karşılandı.

Kendi hayat deneyimlerini ve stresle nasıl başa çıkılabileceği yönündeki telkinlerini aktaran Mengüç, seminere katılan öğrencileri de zaman zaman sahneye çağırarak nefes kontrolü gibi çeşitli teknikleri de paylaştı.
Girne Amerikan Üniversitesi Medya Koordinatörü Simge Özekler, Girne Amerikan Üniversitesi olarak Hakan Mengüç`le Türkiye`yi gezerek hem üniversitenin imkanlarından bahsettiklerini hem de öğrencilerin sınav stresi yaşadığı bugünlerde stres kontrolünün nasıl sağlanabileceğiyle ilgili seminerler verdiklerini söyledi. Özekler, Hakan Mengüç`le beraber eğitim seminerlerine Antalya`da başladıklarını ve bugün Adana`dan sonra da Mersin`de de seminer gerçekleştireceklerini belirtti. Özekler, "Hakan Mengüç`ten aldığımız enerjiyi öğrencilere aktarmak için eğitim seminerleri vermek için turnelere başladık. Türkiye`nin birçok ilini gezerek, özellikle 12`nci sınıf öğrencilerinin sınav stresi yaşadığı bu günlerde onlara yardımcı olabilmek için seminerlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
Seminerin ardından Girne Amerikan Üniversitesi`yle birlikte sürdürülen seminerlerle gençlere ulaşabilmeyi hedeflediklerini ifade eden Hakan Mengüç ise, "Gençlerin hayat yolculuklarında karşılaşabilecekleri problemlere karşı pratik çözümler önerme noktasında kendi deneyimlerimi anlatıyorum. Onlara hata yapabileceklerini, hata yapmadan doğruya ulaşılamayacağını anlatmaya çalışıyorum. Stres normal ve kontrol edilebilir bir şey. Aslında gençler uzmanlardan doğru bir şekilde yardım aldıklarında, stres kolay bir şekilde yenilebilir" dedi.
Seminere öğretmenler ve çok sayıda öğrencinin yanı sıra Girne Amerikan Üniversitesi`nin Adan aOsmaniye temsilcileri ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir katıldı.