GAÜ ONLINE PEDAGOJİK FORMASYON İÇİN, SON BAŞVURU 3 TEMMUZ

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ ONLINE PEDAGOJİK FORMASYON İÇİN, SON BAŞVURU 3 TEMMUZ


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğrenci İşleri Daire Başkanı Zerin Gürler, Pedagojik Formasyon programının “Yaz Dönemi” kayıtları ile ilgili açıklamada bulundu.

GAÜ’nün 2020 yaz Dönemi, KKTC vatandaşları için Online Pedagojik Formasyon kayıtlarının devam ettiğini belirten Gürler; Lisans bölümünden mezun olan veya mezun durumunda olan  KKTC vatandaşı ve KKTC’de öğretmen olarak görev yapmak isteyen adaylarının, pedagojik formasyon eğitimi alarak öğretmen olma şansını yakalayacaklarını ifade etti. 

Gürler açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “GAÜ olarak, içerisinde bulunduğumuz Covid-19 Pandemi sürecinden dolayı, 2020 Yaz Dönemi için Pedagojik Formasyon programını Online olarak yapma kararı aldık. GAÜ Online Pedagoji Formasyon programına, yalnızca KKTC uyruklu; üniversitelerin Lisans mezunu veya son sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Pedagojik Formasyon programımızın dersleri, Temmuz 2020’de başlayacaktır.  İlk dönem 6; ikinci dönem 4 ders, toplamda 10 ders olacak şekilde tamamlanacak olan programda, alanında uzman deneyimli hocalarımız eğitim boyunca, öğrencilerimize kendi bilgi ve deneyimlerini aktarmaktadır. Pedagojik formasyon sertifikası almaya hak kazanan öğretmen adayları, tüm KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı; ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda görev alabileceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, GAÜ Online Pedagojik Formasyon kayıtlarının, 3 Temmuz 2020’ ye kadar devam ettiği belirtilen açıklamada, konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen adayların, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Öğrenci İşleri,  0392 650 2000 numaralı telefon numarası yada kayit@gau.edu.tr e-mail adresine başvurabileceği ifade edildi.