GAÜ 7 Doktora Programına Öğrenci Alacak

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ 7 Doktora Programına Öğrenci Alacak

2009-2010 akademik yılı içerisinde Eduniversal tarafından dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında gösterilen ve yükseköğretim’de 25. yılını kutlayan Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30 yükseklisans programı ve 7 doktora programına öğrenci alınacağını açıkladı.

ABD Washington Kampüsü üzerinden verilen GAÜ-online yükseklisans ve doktora programları yanında GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampus ile İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampus bünyesinde eğitim veren yükseklisans programları ile Karmi Kampus doktora programlar için kayıt dönemi başladı.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Eğitim Bilimleri, İletişim Yönetimi, Yapı Yönetimi ile Pazarlama bölümlerinde doktora programlarının başvurular almaya başladığı açıklandı.

“Amerika Kampüsü Online Yükseklisans ve Doktora Programlarına Öğrenci Kabul Edilecek” “Kıtalar Ötesi Dünya Üniversitesi” vizyonu ile dördüncü kampüsü ABD Washington’da eğitim vermeye başlayan GAÜ, Amerika kampüsü merkezli 9 yükseklisans ve 1 doktora uzaktan eğitim on-line programına öğrenci kabul edecek.

Muhasebe, Finans, Sağlık Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, İnsan Kaynakları, Bilişim Teknolojileri, Liderlik ve Kriz Yönetimi, Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimleri yükseklisans on-line programları ile İşletme Yönetimi Doktorası on-line doktora bölümlerine sınırlı sayıda öğrenci alınacağının belirtildiği açıklamada, detaylı bilginin www.gau.edu.tr web adresinden alınabileceğinin altı çizildi.
“İngiltere ve Karmi Kampus Yükseklisans Programları Kayıtları Devam Ediyor”

Kıtalar Ötesi Bir Dünya Üniversitesi sloganı ile öğrencilerini bekleyen GAÜ akademik programlarının, YÖDAK ve YÖK denklikleri yanında Uluslar arası İşletme Eğitimi Asamblesi (IACBE-ABD), Avrupa Konseyi İşletme Eğitim Birliği (ECBE), Uluslar arası Bilgi İşlem Federasyonu (IABC) ve Dünya Turizm Örgütü Turizm Eğitiminde Kalite Birliği (TEDQUAL) uluslar arası denklikleri bulunmakta. Ayrıca GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury UK Kampüsü ve akademik programlarının ise İngiliz resmi ve ulusal akreditasyon ve denklik kurumları UK NARIC ve BAC tarafından verilen akreditasyonları bulunmakta.

GAÜ’den yapılan açıklamada Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Avrupa Birliği Çalışmaları (Tezli ve Tezsiz), Sosyal Psikoloji, Sağlık Psikolojisi, Danışmanlık Psikolojisi, Sağlik Yönetimi, Uluslararası Hukuk, Hukuk, İşletme Yönetimi ,Uluslararası İşletme, Finansal Yönetim, Ekonomi, Pazarlama, Yapı Yönetimi, Mimarlık, İç Mimarlık, Uluslararası İlişkiler, Basın-Yayın, Halkla İlişkiler, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS), Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi, İngiliz Dili Öğretimi, Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretim, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği (Tezsiz), Eğitim Yönetimi ve Denetimi, ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (Tezsiz) yükseklisans programlarına kayıtların devam ettiği belirtildi.

Ayrıca yapılan açıklamada GAÜ akademik programları, yeni bölümler ve başvuru şartları ile birlikte yükseklisans ve doktora programları ile ilgili her türlü bilgi www.gau.edu.tr ve www.gauc.org.uk web adreslerinden alınabileceğinin altı çizildi