DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU

Haberler

GAÜ'DEN

GELECEĞİN DENİZCİLERİ GAÜ’DE DÜZENLENEN YEMİN VE BRÖVE TÖRENİNDE MESLEKLERİNE İLK ADIMINI ATTI

GELECEĞİN DENİZCİLERİ GAÜ’DE DÜZENLENEN YEMİN VE BRÖVE TÖRENİNDE MESLEKLERİNE İLK ADIMINI ATTI


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Güverte bölümü birinci sınıf öğrencileri her yıl geleneksel olarak düzenlenen törenle “GAÜ Denizcilik Brövelerini” aldı.

GAÜ, Milenyum Senato Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Bayram Ali Tavlayan, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, ilk olarak Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Bayram Ali Tavlayan, ardından Güverte bölümü öğretim görevlileri ve bölüm öğrencileri konuşma gerçekleştirdi.


Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Bayram Ali Tavlayan, Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzk.Yol. Kpt. Efdal Safel’i anarak, brövenin neden takıldığını, denizcilik mesleğini ve önemini öğrencilere anlatarak, ileride yapacakları mesleğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu belirtti ve tüm mezun olup zabitliğini alan, öğrenim gören öğrencilere okul ve meslek hayatlarında başarılar dilediğini belirtti.
 

Konuşmaların ardından birinci sınıf Güverte bölümü öğrencileri denizcilik yeminlerini ederek, bölüm akademisyenlerinden brövelerini aldı.