DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU

DEKANI'NIN MESAJI

Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu Müdürü`nün Mesajı

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, 2007 yılında Lojistik ve Ulaştırma bölümü olarak kurulmuştur. 2010 yılında ise Güverte bölümü faliyete geçmiştir.

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu’nun vizyonu; Denizcilik, Ulaştırma ve Lojistik eğitiminin dünya üzerindeki öncüsü olmaktır. Misyonu ise; araştırma ve yaratıcı sorgulama yoluyla bilgi yaratmak ve yaymak, yüksek öğrenimde mükemmellik için en üst standartları sağlamak, öğrencilerimize kültürel açıdan bilgili, teknolojik açıdan gelişmiş ve liderliğe hazır küresel bir vatandaş olmanın öğretilmesiyle hizmet etmek ile bu misyonları yerine getirirken Denizcilik, Ulaştırma ve Lojistik sektörünü geliştirmeyi amaç edinmektir.

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu olarak, uzun vadeli stratejik bir planlama sürecini tamamladık ve önümüzdeki 5 yıl için güçlü yönlerimiz ile yönümüz hakkında tespitlerde bulunduk.

Aşağıdaki liste, güçlü yönlerimizi göstermektedir:

- Yüksek ve farklı nitelikte akademik personel,

- İngilizce müfredat ve öğretim,

- Uluslararası ve çok kültürlü eğitim ortamı,

- ‘’Teknopark, Köprüüstü Simülatörü, Laboratuarlar, Eğitim Merkezleri, Yüzme Havuzu’’ gibi modern ve teknolojik altyaplı, ayrı öğretim binalarına sahip olma,

- Öğrenciler için güçlü gemi danışman servisi,

- Güçlü öğrenci-akademik personel ilişkisi ve iletişimi,

- GAU`nun tüm dünyadaki uluslararası operasyonları,

- Uluslararası, küresel bir üniversite kampüsüne sahip olma,

- Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı , Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından akredite olma,

- Ulusal ve uluslararası dergilerde/konferanslarda yayınlanan/sunulan sayfa sayısının artması,

- Tüm bölümler için en yeni teknolojik ekipmanlar ve materyallerle donatılmış laboratuarlar,

- KKTC’nin öğrenim için çekici ve güvenli bir yer olması,

- GAU Karmi Yerleşkesi ile Denizcilik, Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu’nun konumu.

 

Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik, Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu, tüm yönleriyle tam nitelikli öğrenci yetiştirmeyi hedeflemektedir. Günümüzün rekabet ortamında, GAU Denizcilik Okulu’nun mezunları olan denizciler, güverte zabitleri ve lojistikciler; teknoloji, dil ve mesleki becerileri ile tam donanımlı olmayı amaçlamaktadır.

Denizcilik, Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu’nun önemli bir kaynağı olan Teknopark Binası, çeşitli laboratuvarlarıyla öğrencilere ulaştırma ve lojistik araştırmaları ile eğitimlerine devam etme imkanı sağlıyor.

Bu amaçla, kampüsümüzü ziyaret etmenizi ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmenizi rica ederim.

Uzakyol Kaptan Dr. Bayram Ali TAVLAYAN
Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü
E-mail: bayramalitavlayan@gau.edu.tr
Tel: 00 90 392 650 2000 - 2416