GAÜ'deki yerinizi almak için bizimle iletişime geçin, ayrıcalıklarınızdan yararlanın.
GAÜ'deki yerinizi almak için bizimle iletişime geçin, ayrıcalıklarınızdan yararlanın.

Bugünün Üniversitesi

  GAÜ'de

  Ne Var diye sorarsan!

  Girne Amerikan’lı Olmak!

  Tarih boyunca Girne Amerikan Üniversitesi, beş ana değer üzerine odaklanarak yönlendirilmiştir; bu değerler; erişim, hız, ilişkilendirme, değer ve toplumdur. GAÜ, kendini Amerikan eğitim modelini uygulayarak yaşam boyu ulaşılır kılmaya ve bunları fırsatlarla dolu ve genç erişkin nüfus ile ilişkili kılmaya adamaktadır. Üniversitenin amacı eğitimin aynı zamanda hem ulaşılır hem de mükemmel olmasını mümkün kılmaktır. Bu amacını, üniversite çalışmalarının ve kaynaklarının istisnai bir biçimde yönetilmesi, yenilikçi erişim sistemleri, öğrenci hizmetleri ve öğrenen merkezli, başarı odaklı ve teknolojiye uyumlu ilgili programlar yoluyla gerçekleştirmektedir.

  Tanıtım Günleri

  Tarih boyunca Girne Amerikan Üniversitesi, beş ana değer üzerine odaklanarak yönlendirilmiştir; bu değerler; erişim, hız, ilişkilendirme, değer ve toplumdur. GAÜ, kendini Amerikan eğitim modelini uygulayarak yaşam boyu ulaşılır kılmaya ve bunları fırsatlarla dolu..

  Detaylı bilgi

  Bize ulaşın

  Senin

  Hayalin

  Yılda 1000`in üzerinde etkinliğin yapıldığı ve "bu kampüste hayat var!" diyeceğin bir üniversite deneyimine var mısın? GAÜ’nün, Girne şehri ile bütünleştiği muhteşem bir doğada yer alan ana kampüsünde ve uluslarararası kampüsleri olan İngiltere, Hong Kong, Amerika, Türkiye, Moldova ve Sri Lanka kampüslerinde okumanın ayrıcalığı senin!

  Bilgi

  Eğitim

  35. Yıla Özel %90 Eğitim Bursu


  2020 Yılında KKTC Liselerinden Mezun yada Mezun Durumunda Olacak Tüm Öğrenciler;

  • 1 Haziran 2020 tarihine kadar  online başvuru yaparak, kayıt harcının yarısını ödeyerek (1700 TL) %90 burstan yararlanabilecektir.(Hukuk, Eczacılık ve Pilotaj bölümleri hariç)
  • İlgili tüm öğrenciler; kesin kayıt işlemlerini, diplomalarını aldıktan sonra GAU Öğrenci İşleri’ne giderek 17 Temmuz 2020 Cuma gününe kadar tamamlaması gerekmektedir. *
  • TC, KKTC/TC (çift uyruk) veya 3.dünya ülkesi vatandaşı olan adaylarımız; üniversitemizin belirleyeceği tarihte sınava tabi olarak, kayıt yaptırabilecektir. **
  • TC vatandaşı olup, lise eğitimlerinin son 2 yılını KKTC’de tamamlayan aday öğrencilerimiz; YKS sınavı ile üniversitemizde okumak istedikleri bölüme yerleşmeleri gerekmektedir. ***
  • TC Vatandaşı olup, 4 yıl liseyi KKTC’de tamamlayan aday öğrencilerin; MEB’den 4 yıl KKTC’de liseyi okuduklarına dair yazıyı ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki öğrenciler de sınava tabi olarak kayıt yaptırabileceklerdir. **
  • Hukuk ve Eczacılık bölümü düşünen aday öğrencilerimiz için; diploma not ortalaması 10 üzerinden 8 ve üzeri olması halinde %50 burslu olarak kayıt yapabilirler.
  • GAÜ Okullar Grubu bünyesindeki Kolejlerden tercih edecek olan öğrencilere +%10 ek indirim verilecektir.

   

  *İçerisinde bulunduğumuz Pandemi sürecine bağlı olarak ilgili tarih değişiklik gösterebilir.

  ** Sınava giren öğrenciler, aldıkları puana bakılmaksızın %90 burslu olarak kabul edilecektir.

  *** YKS sınavı sonucunda ilgili bölüme yerleşmesi halinde; %90 bursun altında yerleşen öğrencilerin bursları, %90’a tamamlanacaktır.

   

  %90 Eğitim Bursu

  Sormak istediklerin burada

  Sıkça sorulan sorular sayfamıza bir göz at. Birçok sorunun cevabı orada.

  Aradığın tüm bilgiler burada

  Girne Amerikan Üniversitesi 2019 kitapçığını PDF formatında indirebilirsin.