SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU

MÜDÜRÜ'NÜN MESAJI

SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜ'NÜN MESAJI

Sağlıklı sektöründe çalışmak özveriyi, ömür boyu gelişime açık olmayı ve temelinde insan sevgisini barındırmayı gerektirmektedir. Sağlık Meslek Yüksekokulu’muzun misyonu  bu değerlere sahip,aynı zamanda da teorik ve pratik bilgilerle donatılmış sağlık çalışanları yetiştirmektir. Hızla gelişen sağlık bilimleri, tıpta yeni dalların ortaya çıkmasına ve varolan dalların da daha da branşlaşmasına yol açmıştır. Girne Amerikan Üniversite’sinin yenilikci ve gelişimci vizyonuna uygun olarak Sağlık Meslek Yüksekokulumuz’da çağdaş sağlık sektöründe çok gereksinim duyulan, Radyoterapi teknikerliğinden Tıbbi dökümantasyon’a uzanan geniş bir yelpazede sağlık teknikerliği eğitimi vermektedir.

 

Sevgili öğrencilerimiz ve aday öğrenciler,  hedefimiz sizin aracılığınızla sağlık sektöründe fark yaratarak, daha çağdaş ve sağlıklı toplumların oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda donanımlı akademik kadromuz ve sağlam altyapımızla, akademik hayatınızı en etkili, yüksek motivasyonlu ve anlamlı şekilde geçirmeniz  için çalışmalarımız, ve sosyal sorumluluk projelerinden sağlık kongerelerine uzanan planlarımız artarak sürmektedir. Öğrenci-temelli eğitim politikamız doğrultusunda her öğrencilerimizin duygu  ve düşüncelerine değer vermek  ve mutluluklarına katkı da bulunmak önceliğimizdir.

 

Evrensel seviyede anlamlı bir amaca hizmet edecek sağlık çalışanları olmanız için sizi eğitmek ve desteklemek bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır.


Yrd. Doç. Dr. Buket Huseyniklioğlu

Sağlık Meslek Yüksekokulu

bukethuseyniklioglu@gau.edu.tr
90 (392) 650 2000