HAZIRLIK OKULU

Üniversitemiz ilgili üniversiteler ve yurtdışındaki diğer yüksek öğretim kuruluşları ile akademik anlaşmalar gerçekleştirmeye ve bu anlaşmalar neticesinde öğrenci ve akademisyen değişim programına yönelik bir politika izlemektedir.

Okul Müdürü Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Öncelikle Girne Amerikan Üniversitesi ve İngilizce Hazırlık Okulumuza hoş geldiniz. Hazırlık okulumuz, üniversite öğrencilerimizin akademik yaşamlarında daima bir başlangıç noktası olmuştur. Farklı milletler ve kültürlerden gelen öğrencilerimizle, ingilizce dilini kullanma yeteneği ve özgüvenine sahip olmalarını sağlamak için, öğrencilerimize temel ve akademik ingilizce sunmaktayız. 

Bu programın temel amaçları;

  • Mevcut İngilizce dil bilgi ve becerisini, lisans / yüksek lisans seviyesinde karşılayabilecek şekilde geliştirmek
  •  GAÜ’de okumak için gerekli olan akademik çalışma becerilerini sağlamak
  • Yüksek öğretimde kullanılan öğrenme ve öğretme stratejilerini tanıtmak
  • Akademik ortam içerisinde veya sosyal hayatta,öğrencilerimizin Kuzey Kıbrıs’a alışmanıza yardımcı olmak

 

İngilizce Hazırlık Okulumuzda, bir akademik yıl içerisinde, her biri 13 - 15 hafta boyunca öğretilen toplamda dört kur bulunmaktadır. Amacımız, öğrencilerimize bu seviye hedeflerine ulaşmaları ve daha yüksek bir seviyeye ilerlemeleri için gerekli dil becerilerini ve özgüvenini sağlamaktır. İngilizce Hazırlık Okulu'nun temel merkezinde, İngilizce öğretiminde güncel ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli bir dil eğitimi yatmaktadır. Bunu başarabilmek için, Yabancı Diller İçin Ortak Avrupa Referans Çerçevesini (CEFR) baz almış ve tüm kurlarımız CEFR tarafından tanıtılan A1, A2, B1 ve B2 seviyeleri doğrultusunda düzenlenmiştir.

Dil öğretimi, güncel İngilizce Dil yöntemleri ve etkili tekniklerle verilmektedir ve öğrenci merkezli yaklaşımımız, öğrencilerimize verdiğimiz destek ve önemle kanıtlanmıştır. Her zaman yardım etmekten mutluluk duyan değerli öğretmen kadromuz, koordinatörler ve ben Okul Müdürünüz de dahil olmak üzere, çalışmalarımızla ilgili tüm sorularınız hakkında sizlere yardımcı olmak için hazırız.

Öğrencilerin Akademik gelişimi kadar, sosyal gelişimine değer veren bir kurum olarak, öğrencilerimizin, yılın en çok beklenen etkinliği olan Bahar Festivali gibi çeşitli sosyal ve kültürel olanaklardan yararlanarak keyifli vakit geçirmelerini sağlamak önceliklerimizdendir.

En derin duygularımla, hepinize, güzel ve başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi dilerim.

Saygılarımla,

Dr.Utku Hamamcıoğlu (p)

Hazırlık Okulu Müdürü