30 Yükseklisans ile 7 Doktora Programı Öğrenci Alacak

Haberler

GAÜ'DEN

30 Yükseklisans ile 7 Doktora Programı Öğrenci Alacak

2009-2010 akademik yılı içerisinde Eduniversal tarafından dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında gösterilen ve yükseköğretim’de 25. yılını kutlayan Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30 yükseklisans programı ve 7 doktora programına öğrenci alınacağını açıkladı.

Hukuk fakültesi bünyesinde Türkçe hukuk lisans eğitimi, Havacılık Yüksekokulu bünyesinde Havacılık Yönetimi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde Ulaştırma ve Lojistik ile Güverte Programı yanında Sahne Sanatları Fakültesi bünyesinde dans bölümlerinde 25. yılında lisans eğitimine başlayacak GAÜ ayrıca öğrencilerine “3 Ada Tek Üniversite” vizyonu ile İngiltere ve Singapur Kampüslerinde de ek eğitim ücreti ödemeden dönemsel eğitim hakkı veriyor.

Kıtalar Ötesi Bir Dünya Üniversitesi sloganı ile öğrencilerini bekleyen GAÜ akademik programlarının, YÖDAK ve YÖK denklikleri yanında Uluslar arası İşletme Eğitimi Asamblesi (IACBE-ABD), Avrupa Konseyi İşletme Eğitim Birliği (ECBE), Uluslar arası Bilgi İşlem Federasyonu (IABC) ve Dünya Turizm Örgütü Turizm Eğitiminde Kalite Birliği (TEDQUAL) uluslar arası denklikleri bulunmakta. Ayrıca GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury UK Kampüsü ve akademik programlarının ise İngiliz resmi ve ulusal akreditasyon ve denklik kurumları UK NARIC ve BAC tarafından verilen akreditasyonları bulunmakta.
30 Yükseklisans ve 7 Doktora Programı Kayıt Dönemi Başladı

18 önlisans, 30 lisans programı yanında GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampus ile İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampus UK bünyesinde eğitim veren yükseklisans programları ile Karmi Kampus doktora programlar için kayıt dönemi başladı.

GAÜ’den yapılan açıklamada Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Avrupa Birliği Çalışmaları (Tezli ve Tezsiz), Sosyal Psikoloji, Sağlık Psikolojisi, Danışmanlık Psikolojisi, Sağlik Yönetimi, Uluslararası Hukuk, Hukuk, İşletme Yönetimi ,Uluslararası İşletme, Finansal Yönetim, Ekonomi, Pazarlama, Yapı Yönetimi, Mimarlık, İç Mimarlık, Uluslararası İlişkiler, Basın-Yayın, Halkla İlişkiler, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS), Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi, İngiliz Dili Öğretimi, Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretim, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği (Tezsiz), Eğitim Yönetimi ve Denetimi, ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (Tezsiz) yükseklisans programlarına kayıt döneminin başladığı belirtildi.

İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Eğitim Bilimleri, İletişim Yönetimi, Yapı Yönetimi ile Pazarlama bölümlerinde ise doktora programlarının başvurular almaya başladığı açıklandı.

Ayrıca yapılan açıklamada GAÜ akademik programları, yeni bölümler ve başvuru şartları ile birlikte yükseklisans ve doktora programları ile ilgili her türlü bilgi www.gau.edu.tr ve www.gauc.org.uk web adreslerinden alınabileceğinin altı çizildi.