5. Yılında GAÜ’den Yeni Bölümler

Haberler

GAÜ'DEN

5. Yılında GAÜ’den Yeni Bölümler

Yükseköğretim’de 25. yılını kutlayan Kıbrıs’ın ilk üniversitesi 2009-2010 akademik yılı içerisinde Eduniversal tarafından dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında gösterilen Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) yeni bölümlere öğrenci almaya başlıyor.

Hukuk fakültesi bünyesinde Türkçe hukuk lisans eğitimi, Havacılık Yüksekokulu bünyesinde Havacılık Yönetimi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde Ulaştırma ve Lojistik ile Güverte Programı yanında Sahne Sanatları Fakültesi bünyesinde dans bölümlerinde 25. yılında eğitime başlayacak GAÜ ayrıca öğrencilerine “3 Ada Tek Üniversite” vizyonu ile İngiltere ve Singapur Kampüslerinde de ek ücret ödemeden dönemsel eğitim hakkı veriyor.

Kıtalar Ötesi Bir Dünya Üniversitesi sloganı ile öğrencilerini bekleyen GAÜ akademik programlarının, YÖDAK ve YÖK denkilkleri yanında Uluslar arası İşletme Eğitimi Asamblesi (IACBE-ABD), Avrupa Konseyi İşletme Eğitim Birliği (ECBE), Uluslar arası Bilgi İşlem Federasyonu (IABC) ve Dünya Turizm Örgütü Turizm Eğitiminde Kalite Birliği (TEDQUAL) uluslar arası denklikleri bulunmakta. Ayrıca GAÜ İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüsü akademik programları ise UK NARIC ve BAC tarafından verilen akreditasyonları bulunmakta.
30 Yükseklisans ve 7 Doktora Programına Kayıtlar Devam Ediyor

18 önlisans, 30 lisans programı yanında GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampus ile İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampus bünyesinde eğitim veren yükseklisans programları ile Karmi Kampus doktora programlarına kayıtlar devam ediyor.

GAÜ’den yapılan açıklamada İşletme Yönetimi ,Uluslararası İşletme, Finansal Yönetim, Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Basın-Yayın, Halkla İlişkiler, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Uluslararası Hukuk, Hukuk, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İç Mimarlık, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi, İngiliz Dili Öğretimi, Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretim, Ekonomi, Yapı Yönetimi, Mimarlık, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği (Tezsiz), Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Sosyal Psikoloji, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Avrupa Birliği Çalışmaları (Tezli ve Tezsiz), Sağlık Psikolojisi, Danışmanlık Psikolojisi, Sağlik Yönetimi ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (Tezsiz) yükseklisans programları ile İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Eğitim Bilimleri, İletişim Yönetimi, Yapı Yönetimi ile Pazarlama bölümleri doktora programlarına öğrenci alınacağı açıklandı.

GAÜ akademik programları, yeni bölümler ve başvuru şartları ile birlikte yükseklisans ve doktora programları ile ilgili her türlü bilgi www.gau.edu.tr ve www.gauc.org.uk web adreslerinden alınabilecek.