GAÜ ARAMA KURTARMA TAKIMI, 2019 ŞAMPİYONLUĞUNA HAZIRLANIYOR

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ ARAMA KURTARMA TAKIMI, 2019 ŞAMPİYONLUĞUNA HAZIRLANIYOR

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ)  Arama Kurtarma ve Ulaştırma Teşkilatı(AKUT)  şampiyonluğa hazırlanıyor.

Girne Amerikan Üniversitesi geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası  Üniversiteler  Arama ve Kurtarma oyunlarında Güvenpark’da eğitimlerine başladı.

2018’de Uluslararası Üniversiteler arasında şampiyon olan Girne Amerikan Üniversitesi, bu sene yine şampiyonluğa hazırlanırken kurumu ve öğrencileri temsil etmek amacıyla Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Günhan Erdem önderliğinde çalışmalara başladı.

Prof. Dr. Günhan Erdem;  ‘‘ Girne Amerikan Üniversitesi Arama Kurtarma takımı olarak bu sene ki hedefimiz, Uluslararası  Arama Kurtarma oyunlarında 2019’da da geçen seneki şampiyonluğumuzu korumak ve birinciliğimizi tekrarlamaktır. Geçen sene elde ettiğimiz birincilik uluslararası düzeydeydi. Türkiye ve diğer ülkelerden katılan takımlarla yarıştık ve birinci olduk’’  ifadelerini kullandı.

Erdem; bu seneki ekibin geçen seneki ekibin ana omurgası olduğunu belirterek; “Biz bu ana omurgayı koruduk ve yarışmaya bir iki takviyeyle hazırlandık. Yarışmalara hazırlanırken kendi çapımızda, kendi olanaklarımızla ve  kendi gayretimizle etaplara dönük çalışmalar yaptık. Hem de Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın Lefkoşa Bölge Müdürlüğü’nün yapmış oldukları eğitimlere katıldık”dedi. 

Arama kurtarma ve ulaştırma oyunlarında şampiyonluğa hızla ilerleyen öğrencileri ve eğitimcileri GAÜ Genel Sekreteri Halil Bardak ve Genel Sekreter Yardımcısı Tunç Cavcav eğitim yerlerinde ziyaret ederek başarılar diledi.