GAÜ 6. TİYATRO GÜNLERİ ÜNLÜ OYUNCULARIN PERFORMANSLARIYLA SAHNE ALAN “HOŞ GELDİN BOYACI” OYUNU ...

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ 6. TİYATRO GÜNLERİ ÜNLÜ OYUNCULARIN PERFORMANSLARIYLA SAHNE ALAN “HOŞ GELDİN BOYACI” OYUNU ...

 

Girne Amerikan Üniversitesi 6. Tiyatro Günleri, Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner`in oynadığı “Hoş geldin Boyacı” oyununa rekor katılım ile sona erdi.

6’ncısı düzenlenen GAÜ Tiyatro Günleri’nde birbirinden değerli isimler Girne Amerikan Üniversitesi’ne gelirken, 2 hafta boyunca oyunlara halk tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Oyun öncesi GAÜ Medya`ya açıklamada bulunan Erdal Özyağcılar, oyunun içeriği hakkında bilgi vererek: “Tiyatro severlerle oyunumuzu buluşturmaktan çok mutluyuz. Biz tiyatro turneleri yapıyoruz. Kıbrıs’a ikinci gelişimiz ama ilgi sürekli artmaya devam ediyor. Umuyoruz ki yedinci tiyatro günlerinde de diğer oyunumuzla sizlerle birlikte oluruz" ifadelerini kullandı.

Berna Laçin ise GAÜ Medya`ya verdiği röportajda; “Oyunumuza ilgi gerçekten çok yoğun. Bu durum bizleri sahnede daha fazla mutlu ediyor. Mutlu ederken de heyecanlandırıyor. Üniversite öğrencileri ile buluşmak bizim için apayrı bir duygu. Çünkü gençlerin o enerjisiyle biz sahnede daha çok eğleniyoruz. Ayni zamanda üniversitenize bizi davet ettiğiniz için başta tüm yetkililere daha sonra bu etkinliği düzenleyen Drama ve Oyunculuk Bölümüne teşekkür ederim. Umarım yedinci tiyatro günlerinde de yine beraber oluruz" diyen Laçin, Kıbrıs’ı ve Kıbrıslıları da çok sevdiğini belirtti.

Gözde Çetiner, üniversitelilerle birlikte olmanın mutluluğundan bahsederken verdiği röportajda; “Oyunumuz beşinci senesinde. Biz burada olmaktan çok mutluyuz ve bizim bütün oyunlarımız hep dolu dolu oluyor; tıpkı bugün de olduğu gibi. Geldiğimizden beri çok güzel öğrencilerle birlikteyiz, çok güzel bir enerjileri var. Bizim kendi içimizde sahne sanatları ve oyunculuk bölümünü okuyan öğrencilere karşıda büyük bir sorumluluk var. Onlarında bizlerden beklentisi var bunları biliyoruz. Umuyoruz ki oyun çok güzel geçecek” ifadelerini kullandı.

Halk tarafından yoğun ilgi gören; Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi’nin katkılarıyla düzenlenen GAÜ 6. Tiyatro Günlerinin son gününde, Sponsorlukları üstlenen, KKTC Telsim, Dance FM, Le Chateau Lambousa Hotel, Ektam Kıbrıs LTD., Gülgün Süt Ürünleri ve Koli İnşaat Firmaları yetkililerine gösterinin ardından plaket takdim edildi.

Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı Yrd. Dr. Levent Suner GAU 6.Tiyatro Günleri’nin kapanış konuşmasında  şunları söyledi;

“Öncelikle bugün için “Hoş Geldin Boyacı” oyunu ekibine, Sayın Erdal Özyağcılar’a, Sayın Berna Laçin ve Sayın Gözde Çetiner’e çok teşekkür ediyorum. 6 yıldır tiyatro festivalimizi gerçekleştiriyoruz, bu yılda tiyatrolarımıza gelen; sahip çıkan, salonu dolduran bütün izleyicilere ve bu yılda festivalde emeği geçen herkese binlerce teşekkür ederiz. 7.Tiyatro Günleri’nde görüşmek üzere.” Dedi.