GAÜ 6.TİYATRO GÜNLERİ, 28 MART PERŞEMBE GÜNÜ “RUKİ” OYUNU İLE DEVAM EDİYOR

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ 6.TİYATRO GÜNLERİ, 28 MART PERŞEMBE GÜNÜ “RUKİ” OYUNU İLE DEVAM EDİYOR

GAÜ 6.TİYATRO GÜNLERİ, 28 MART PERŞEMBE GÜNÜ “RUKİ” OYUNU İLE DEVAM EDİYOR

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk bölümü tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Tiyatro Günleri, “RUKİ” oyunu ile 28 Mart Perşembe günü saat 20:00’da Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de devam ediyor.

“Suskunlar”, “Maral” ve “Bizim Hikaye” gibi dizilerin başrol oyuncusu ve Türk Tiyatrosu’nun önemli oyuncularından Reha Özcan, asrın yarası olan ırkçılığı ele alıdığı tek kişilik oyunu "Ruki" ile Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de.

Reha Özcan, bu kez "Ruki" ile yaşanmış bir hayat hikayesini farklı yorumuyla tiyatro severlere sunuyor. Rike Reiniger tarafından yazılan oyun, Dr. Phil Gülen İpek Abalı tarafından Türkçe`ye çevrildi. Kerem Kuraner`in yapımcılığını üstlendiği oyunun yönetmeni Reha Özcan`dır. Oyunun Müzik tasarımı Serkan Alkan, Koroegrafisi ise Sibel Sürel`e ait.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen GAÜ Tiyatro günleri, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi’nin katkılarıyla, KKTC Telsim İletişim Sponsoru, Dance FM Medya Sponsoru, Le Chateau Lambousa Hotel Konaklama Sponsoru olurken, Ektam Kıbrıs LTD., Gülgün Süt Ürünleri ve Koli İnşaat Firmaları ise GAÜ 6. Tiyatro Günleri’nin Sponsorluğunu üstleniyor.

27 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan GAÜ 6’ınci Tiyatro Günleri, 28 Mart Perşembe günü sahne alacak Ruki oyununun ardından, 1 Nisan Pazartesi Şifa Niyetine, 2 Nisan Salı; Two Turkish Tenors, 3 Nisan Çarşamba; Antigone, 4 Nisan Perşembe Sevgili Doktor ve 5 Nisan Cuma kapanış oyunu Hoşgeldin ile Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de tiyatro severler ile buluşmaya devam edecek.

Ünlü oyunların sahne alacağı GAÜ 6. Tiyatro Günleri kapsamında sahnelenecek oyunlar için biletlerin; Girne Akpınar Pastanesi, GAÜ Pitstop, Lefkoşa Zehra 11 cafe ve online olarak www.gisekibris.comadresi üzerinden satışa sunulduğu ifade edildi. Konuyla ilgili detaylı bilginin 0(392) 650 2000 dahili 1165 numaralı telefon ile www.gau.edu.tradresi ve gaupr@gau.edu.tr adresinden alınabileceği belirtilen açıklamada, bilet fiyatlarının; öğrenci 10 TL tam ise 25 TL olduğu ifade edildi.