GAÜ PROF. DR. ZÜMRA ATALAY’I AĞIRLADI

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ PROF. DR. ZÜMRA ATALAY’I AĞIRLADI 

Mindfulness Şefkat Kabul seminerlerinin ilk oturumu gerçekleşti.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) ev sahipliğini üstlendiği ve toplamda 3 oturumdan oluşacak olan “Mindfulness Şefkat Kabul” başlıklı Kıbrıs Seminerin ilk oturumu, Mindfulness Institute Türkiye kurucusu sayın Prof. Dr. Zümra Atalay tarafından gerçekleşti. 

 

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerine ders/seminer şeklinde verilen eğitime GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, GAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmet Esenyel, Prof. Dr. Oya Ertuğruloğlu ve Prof. Dr. Tülin Bodamyalı, İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Neriman Saygılı, Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Aysin Sinal başta olmak üzere GAÜ akademisyenleri ve öğrencileri yoğun katılım gösterdi.

 

GAÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Mezunu olan Psikolojik Danışman / Mindfulness Eğitmeni Selda Dilmaç’da Mindfulness Akademi Kurucu Direktörü olarak oturumlara katıldı.

Eğitim öncesi açıklamalarda bulunan Zümra Atalay, GAÜ’de misafir olarak ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu ders dizimlerinin olması öğrencilerimize destek olacaktır. Gün sonunda öğrencilerin yaşamına dokunacak bir kelime, cümle alarak geçmesini umut ediyoruz” dedi. 

 

GAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmet Esenyel, etkinlikle ilgili “Sadece üniversite sınırlarımız içinde değil bu ilgi Kıbrıs’ın geneline yayılmalı. Çağımızın en önemli terapi yöntemlerinden Mindfullness ile alakalı güzel bilgiler alacağız” ifadelerine yer verdi. 

 

Psikolojik Danışman /Mindfulness Eğitmeni ve Mindfulness Akademi Kurucusu Selda Dilmaç ise “Zümra Atalay gerek Mindfullness gerekse kişisel gelişim anlamında bizler için kıymetlidir. GAÜ’ye gelmesi bizler için çok önemliydi. Hem KKTC’ye hem de öğrencilerimize aktaracağı bilgiler bizler için büyük bir kazanç olacak” diye konuştu. 

 

Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Aysin Sinal, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’a teşekkürlerini ileterek, “GAÜ ayrıcalığını yine görüyoruz. Öğrencilerimize bir şeyler katabilmek için bu seminer dizimi bizim için önemliydi” ifadelerine yer verdi. 

 

İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Neriman Saygılı ise “Psikoloji üzerine önemli bir profesör eğitim kadromuz ve öğrencilerimizle buradayız. Böylesine güzel bir etkinliğin herkese yararlı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

 

 

İlk oturumun gerçekleştiği seminerde Mindfulness-bilinçli farkındalık yaklaşımı ele alındı. Teorik ve bilimsel temelli seminer dizisi aynı zamanda da deneyimsel uygulamalar ile desteklendi. 

 

“Mindfulness Şefkat Kabul” başlıklı Kıbrıs Seminerin ikinci oturum 28 Nisan ve üçüncü oturum 26 Mayıs tarihlerinde 10:00 – 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

 

Buna ek olarak, öğrencilerin yoğun ilgisi ve memnuniyetleri ile karşılaşan Prof. Dr. Zümra Atalay, ‘’burada olmaktan mutluluk duyduğunu’’ ifade etti.