TATAR; “YAKIN GELECEKTE GAÜ MEZUNU DOKTORLAR GÖRECEĞİZ”

Haberler

GAÜ'DEN

TATAR; “YAKIN GELECEKTE GAÜ MEZUNU DOKTORLAR GÖRECEĞİZ”

KKTC Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Ersin Tarar beraberinde ki, Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren ve Milletvekilleri İzlem Gürçağ Altura, Ünal Üstel ve Özdemir Berova, Girne Amerikan Üniversitesi’ne (GAÜ) ziyarette bulundu.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar başkanlığında; GAÜ Rektörlüğü ve Yönetim heyetinin ağırladığı Tatar, GAÜ bünyesinde bulunan Tıp Fakültesi, Eczacılık ve Sağlık laboratuvarlarında incelemelerde bulundu. Tatar yaptığı açıklamada;

Tatar: “GAÜ’nün Yaptığı Çalışmaların Arkasındayız”

“KKTC’nin 1974’ten sonraki ilk üniversitesi olan GAÜ ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu güzide eğitim kurumunda çok değerli insanlar vardır. Her zaman bizlerle çalışıp bize destek olurlar. Önümüzdeki dönemlerde de hep birlikte, işbirliği içinde bir yönetim sürecine başlayacağız. Her zaman yanınızdayız. GAÜ yakından takip ettiğimiz bir kuruluş. Özellikle Tıp alanında ortaya koyulmuş olan gelişmiş altyapı ile yakın gelecekte GAÜ Mezunu doktorlar göreceğiz. Ortaya koymuş oldukları güzide eğitim kurumu için, başta; Kurucu Rektör Serhat Akpınar olmak üzere, Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal’a çok teşekkür ederim. Bizler GAÜ’nün yaptığı çalışmaların arkasındayız. Kendilerini kutluyor, asla pes etmemelerini diliyorum.”

Tatar: “KKTC Her Konuda Güvenilir ve Öğrenci Dostu Bir Adadır.”

Tatar ayrıca, KKTC'nin ekonomik yapısının en önemli bel kemiği olan sektörün Eğitim ve Turizm olduğunu belirterek, ekonominin ayakta durması için öğrencileri KKTC’ye getirmek zorunda olduklarını, eğer öğrenci gelmezse, toplumsal refahın, çok kültürlü yaşam ve ekonominin ayakta durmasının çok zor olduğunu ifade etti. 

Tatar açıklamasının devamında ise,

 “Orta vadede öğrencinin buraya gelmesi eğitim kurumlarının yüz yüze devam etmesi, istihdamı sürdürebilmek ve ekonomik yapının ayakta kalması için her şeyi yapmaya hazırız. Sağlığı başarıyla yönettik. Şu anda sağlığı başarıyla yöneten bir devlet; hükümet var. Pandemi sürecinde bizler, kendi imkanlarımızla ve çabalarımızla sistemi kurguladık ve güçlendirdik, Pandemi hastanesi bitiyor. Sağlıktaki çalışmalar hızla devam ediyor. KKTC her konuda güvenilir ve öğrenci dostu bir adadır. Çok az bulaşla, hayatını devam ettiren güzel ortamda; öğrencinin burada eğitimine devam etmesi çok önemlidir.”

Akpınar: “Seçim Sürecinde Sonsuz Başarılar Diliyoruz”

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ise yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Ersin Tatar’a seçim sürecinde sonsuz başarılar dileyerek, “Ülkemizin sizin gibi liderlere ihtiyacı olduğunu, KKTC’nin kaderinin değişiminde büyük bir role sahip olacağınızı da belirtmek istiyorum. Özellikle son yıllarda BM’nin ortaya koyduğu düşüncelerde kademeler geliştirilmiş olsa da, sizin vizyonunuzla daha iyi bir ilerleme olacağını düşünüyoruz.” dedi.