GAÜ 2020 YILINDA ÜNİVERSİTE ADAYLARINA BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ 2020 YILINDA ÜNİVERSİTE ADAYLARINA BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yükseköğretimde 35. Yılını kutladığı 2020-2021 Akademik yılında, YKS sınavı ile üniversite tercihinde bulunacak aday öğrencilere yönelik büyük burs olanakları sunuyor.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, GAÜ’nün, KKTC’nin ilk üniversitesi ve tek Global üniversitesi olduğuna vurgu yapılarak, 35. Yılına özel birçok burs fırsatı sunduğu ifade edildi. Kurulduğu günden bugüne başarılı bir büyümenin yanında, dünyaya açılan bir üniversite konumuna gelen GAÜ’nün, 3 kıta 7 farklı ülkede bulunan kampüslerinin yanında, öğrencilerine; sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler ile tüm dünyada geçerli diploma alma fırsatı sunduğu ifade edildi.

GAÜ’den 35. Yılında, 35 Bölüme %100 Burs Fırsatı

GAÜ’nün sunmuş olduğu burs olanaklarından birisi olan “35. Yılında 35 farklı Bölüme %100 Burs” fırsatı ile ilgili yapılan açıklamada, günümüz standartlarında, geleceğe yönelik üst düzey eğitim verme yeterliliğine sahip uzman akademik kadrosu ile; geleceğin meslek dallarını oluşturan, 35 farklı bölümü tercih edecek olan aday öğrencilere, 7 yıl kesintisiz %100 burs verileceği bildirildi.

İlk 3 Tercihe %60, İlk 5 Tercihe %60+%10 Konaklama Bursu

İlk tercihlerinde GAÜ’yü bulunduracak olan aday öğrencilere yönelik sunulan burs fırsatları ile ilgili yapılan açıklamada ise, ilk 3 tercihine GAÜ’yü yazan ve yerleşen adaylara 7 yıl kesintisiz %60 burs verileceği bildirildi. Ayrıca, ilk 5 tercihinde GAÜ’yü yazan adaylara ise, %60 bursun yanında, GAÜ bünyesinde bulunan yurtlarda geçerli %10 konaklama bursu verileceği ifade edildi. (Eczacılık ve Pilotaj Bölümleri hariç) 

Eczacılık Bölümüne, %20,  %15 ve %10 Tercih Bursu

GAÜ Eczacılık Fakültesi’ni tercih edecek olan öğrencilerin, ilk tercihinde yerleşmeleri durumunda %20, 2’nci tercihinde %15, 3’üncü tercihinde ise %10 burs fırsatından yararlanabileceği ifade edildi. Yine ilk 5 tercihinde GAÜ bulunan GAÜ Eczacılık Fakültesi aday öğrencilerinin, kazandıkları tercih bursunun yanında, %10 konaklama burs imkanından da yararlanabileceği bildirildi.  

Eğitimlerini Global Bir Üniversite ile Sürdürmek İsteyen Öğrencilere Yatay Geçişte %75 Burs İmkanı

Ayrıca, üniversite eğitimlerini bir üst seviyeye taşıyarak, global bir üniversite eğitimine ve tüm dünyada geçerli diplomaya sahip olmak isteyen üniversite öğrencilerinin, GAÜ’ye yatay geçişlerinde %75 kesintisiz burs fırsatından yararlanacağı ifade edildi. (Hukuk, Eczacılık ve Pilıtaj Bölümleri hariç)

 

Aday öğrencilerin, üniversite, bölümler ve diğer burs imkanları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, aday.gau.edu.tr web adresinden ya da, 0850 650 2000 numaralı çağrı merkezinden ulaşabileceği belirtildi.