GAÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ TWİNNET PROJESİ İLE ANLAŞMALARA DEVAM EDİYOR

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ TWİNNET PROJESİ İLE ANLAŞMALARA DEVAM EDİYOR


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eczacılık Fakültesi’nin önderliğinde gerçekleştirilen Twinnet Projesi kapsamındaki  anlaşma bu yıl Almanya ile sağlandı. 

GAÜ Eczacılık Fakültesi’nin  2 yıl önce   Barcelona Üniversitesi ile başlayıp , geçtiğimiz yıl ise  Aix-Marseille Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen projenin, 3. senesinde  Almanya’nın Christian-Albrechts Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalandı. 

 Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turay Yardımcı, Öğretim üyeleri Dr. Eczacı Demet Akalgan, Pharm Tim Arueyingho,  Dr. Anmar Al-Taıe ve  Eczacılık fakültesi öğrencileri; Semira İmren , İrem Tavil, Tutku Yaşar , Elif Nimet İntepe , Alperen Sümer , Burcu Dönmez, Berkay Tek  ve Hayri Kılıç Almanya’dan  gelen öğrenciler için kültürel ve akademik programları ile misafir öğrencilere düzenledikleri projeyi hayata geçirdiler.

GAÜ Eczacılık Fakültesi’nden yapılan açıklamada Twinnet Exchange Programı’nın kültürler arası farkındalığı öğreterek ,sorumluluk almayı  ve bir projeyi planlamayı ayrıca da yönetmeyi öğreterek öğrenciler için en üst düzey deneyime sahip olabilecekleri bir proje olduğu belirtildi.  

GAU Eczacılık Fakültesi öğrencileri Twinnet Projesinin amacı hakkında , ‘’Globalleşen dünyada kültürlerarası boyutta olması gereken diyaloglarda  artık farklı kültürden olanı öteleme , önyargı ve nefret söylemlerinin yerini sevgiye,dostluğa ve bilgi paylaşımına,öteki kavramının silinerek yerine biz kavramını koyulmasına yardımcı olmaktır.Bu dönüşümün hayata geçirilmesinde biz Girne Amerikan öğrencileri olarak üzerimize düşen görevi yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Twinnet Projesi dostluğa açılan bir kapı ve en önemli kalıp önyargıları yıkan önemli bir güç, gülen yüzlerin resmini çekip güzel yarınlar hazırlayan bir sevgi seli bütünlüğüdür’ ifadelerini kullandılar.