LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

Haberler

GAÜ'DEN

GAÜ PEDAGOJİK FORMASYON İÇİN SON BAŞVURU 8 EKİM SALI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğrenci İşleri Daire Başkanı Zerin Gürler, GAÜ Pedagojik Formasyon programı için kayıtların 8 Ekim 2019 Salı günü mesai bitimine kadar devam ettiğini belirterek, formasyon programı ile ilgili açıklamada bulundu.
GAÜ’nün 2019-2020 akademik yılı KKTC vatandaşları için formasyon kayıtlarının 8 Ekim tarihine kadar devam ettiğini belirten Gürler; Lisans bölümünden mezun olan KKTC vatandaşı ve KKTC’de görev yapacak öğretmen adayları için pedagojik formasyona kayıt olarak öğretmen olma şansını yakalayacaklarını ifade etti.
Gürler açıklamasının devamında ise şunları söyledi;
“Bu yıl GAÜ Pedagojik Formasyon programına yalnızca KKTC uyruklu; üniversitelerin Lisans mezunu veya son sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Pedagojik Formasyon programımızın dersleri Ekim ayında başlayacak ve dersler iki dönem şeklinde devam edecektir. İlk dönem 6; ikinci dönem 4 ders, toplamda 10 ders olacak şekilde program tamamlanacaktır. Alanında uzman deneyimli hocalarımız eğitim boyunca, öğrencilerimize kendi bilgi ve deneyimlerini aktaracaklardır. Pedagojik formasyon sertifikası almaya hak kazanan öğretmen adayları tüm KKTC Milli Eğitime bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda görev alabileceklerdir.” ifadelerini kullandı.
Ayrıca, konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen adayların, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Öğrenci İşleri, 0392 650 2000 numaralı telefon numarası yada kayit@gau.edu.tr e-mail adresine başvurabileceği ifade edildi.