GAÜ 2019 YAZ OKULU KURALLARI

Duyurular

GAÜ'DEN

GAÜ 2019 YAZ OKULU KURALLARI

2019 Yaz Döneminde açılacak olan dersler; 

“Haftalık ders programında çakışma olmama koşulu ile”; 

1-)    Akademik uyarıda olan öğrencilere  Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda yaz okulunda 2 yeni + 1 eski ders alma hakkı  (en fazla 9 kredi) tanınmıştır.

2-)    Ara sınıf öğrencileri daha önceki dönemlerde almadıkları en fazla 3 yeni dersi akademik uyarıda olmaması  halinde haftalık ders programında çakışma olmama koşulu ile alabileceklerdir.

3-)   Mezun olması için en çok 4 yeni dersi kalan (kredili ders ve/veya kredisiz toplam 4) genel not ortalaması (CGPA) mezun olma kriterine (ilgili Fakülte ve Bölüm Başkanlığı tarafından belirlenir) yetecek olan öğrenciler 12 krediyi aşmamak üzere en çok 4 yeni dersi haftalık ders programında çakışma olmama koşulu ile alabileceklerdir.

4-)  İngilizce Hazırlık Okulu’nu başarı ile tamamlamış ve 1. sınıf öğrencisi olmaya hak kazanmış öğrenciler 2019 yaz döneminde en fazla 3  (9 Kredi) yeni dersi haftalık ders programında çakışma olmama koşulu ile alabileceklerdir. 

5-)   Mezun durumunda bulunan ve  genel not ortalamasını yükseltmek isteyen öğrenciler almış ve başarmış oldukları dersleri not yükseltmek amacıyla tekrar alabilirler (en fazla 3 ders). Bu öğrencilerin nihai notları transcriptlerine işlenecektir.

6-)  Yaz 2018  dönemi Kesin Kayıt Tarihi 13 Haziran 2019- 17 Haziran 2019 tarihleri arasındadır. 18 Haziran 2019 tarihinden itibaren cezalı kayıt yapılacaktır. 28  Haziran 2019 tarihinden itibaren yaz okuluna kayıt yapılmıyacaktır.

7-)  Yaz 2019 dönemi dersleri 18 Haziran 2019 de  başlayacaktır.

       Derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Ayırca yaz okulunda geç kayıt için getirilen sağlık raporları kabul edilemiyecektir.

8-) Yaz 2019 döneminde alınacak dersler için “ekleme- bırakma” (add-drop) olmayacaktır.

9-) Yaz 2019 dönemine katılıp ders almak isteyen öğrencilerin, varsa    geçmiş dönemlere ait tüm borçlarını ödemesi gerekmektedir. Bu yıla özel Yaz dönemi ders ücretlerinde vade farksız 2 taksit imkanı sağlanacaktır.  

10-) Yaz 2019  döneminde öğrenciler kredi başına ücret ödeyeceklerdir; hiçbir aktivite ücreti alınmayacaktır.

11- Yaz 2019 dönemi için ödenecek ders ücretleri, TC ve KKTC uyruklu öğrenciler için kredi başına Türk Lirası ücret belirlenmiştir. Alıncak dersler için ödenecek miktar muhasebeden öğrenilebilir.

12-) Hazırlık bölümü öğrencilerinin  2019 yaz okulu indirimli paket ücreti 4500 TL  olarak belirlenmiştir.

13-)  Üniversitemiz mevzuatına göre Yaz okulunda başka bir Üniversiteden alınacak olan dersler kabul edilmeyecektir. Ancak çok istisnai durumlarda Rektörlüğün onayı olması halinde alınan dersler  transfer sayılabilecektir. Bu bağlamada ilgili başvurların 22 Mayıs 2019 ile 3  Haziran 2019 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Geç gelen başvurlar da kabul edilmeyecektir.

14-)  Üniversitemiz bünyesinde çalışma bursu alan öğrencilerin kayıt şartları, hizmet verdikleri birimlerdeki ihtiyaca göre belirlenecektir. Sözkonusu öğrencilerin en erken bir zamanda Öğrenci İşleri Muhasebe Müdürüne başvurmaları gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimize başarı ve esenlikler dileriz.

                                             

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı