GAÜ CANTERBURY KAMPÜS 2018-2019 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ DERSLERİNE DEVAM EDİYOR

Tarih: 16/11/2018

Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ), 3 kıtada bulunan kampüslerinden birisi olan GAÜ İngiltere Canterbury Kampsü, 2018-2019 Akademik yılı derslerine, çeşitli kültür turları ve interaktif dersleri ile devam ediyor.

GAÜ`nün en önemli imkanlarından birisi olan Uluslararası kampüslerden ``İngiltere Canterbury Kampüsünde`` öğrenciler, İngilizce becerilerini geliştirmenin yanısıra, farklı kültürde ve ortamda eğitim alarak, eğitim alnında kendilerine sunulan büyük fırsattan faydalanmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili GAÜ International Ofiice’den yapılan açıklamada, Üniversitenin yer aldığı Canterbury Kenti’nin, yaşam öykünüzde yer alması gereken tarihi ve prestijli bir İngiliz şehri olduğu belirtilirken, öğrencilerin, Canterbury`de modern bir gençlik kültürü ile geleneksel İngiliz mirasını bir arada yaşama fırsatını buldukları ifade edildi. Öğrencilerin, tarihi Canterbury kentinin çevresinde günübirlik geziler, uluslararası etkinlikler, sosyal ve kültürel aktivite fırsatlarını yakaladığı vurgulanan açıklamada, edinmiş oldukları arkadaşlıklar ve tecrübeler ile öğrencilerin, ileriki yaşamlarına çok büyük katkı koydukları söylendi.

Hedef evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada ise şunlara değinildi;

“Girne Amerikan Üniversitesi marka ağacının kuvvetli bir dalı olan GAÜ Canterbury’de temel amacımız, öğrencilerimizin sadece dil yeteneklerini yerinde, İngiltere’de kuvvetlendirmeleri değil, GAÜ’den mezun olduklarında sahip olacakları mesleklerin dünya standartlarında nasıl icra edildiğini görmeleri ve ufuklarını geliştirmeleridir. GAÜ olarak evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek temel misyonumuzdur ve GAÜ-Canterbury’de bu anlamda GAÜ’nün kuvvetli yapı taşlarındandır. Ögrencilerimizin, globalleşmenin sunduğu imkanları en iyi seviyede yaşamaları, öte yandan zorluklarını da, kuvvetle entegre olmuş bir eğitimle aşabilmeleri için, GAÜ Canterbury’nin doğru yer olduğunun bilincindeyiz.” 
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim