GAÜ’NÜN GENÇ DENİZCİLERİ BRÖVELERİNİ ALDI

Tarih: 08/11/2018

Girne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okuluna bu yıl katılan genç denizciler, GAÜ Millenium kongre salonunda, Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk’ün de katılımı ile düzenlenen törende ile brövelerini aldı.

 

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Öğrenci Konseyi Başkanı, öğrenci temsilcileri, DUYO Müdürü Dr. Bayram Ali TAVLAYAN ve Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk birer konuşma gerçekleştirdi.

 

Uzakyol Kaptan Dr. Bayram Ali Tavlayan konuşmasında; brövenin ayırt edici yönünün yanı sıra uzmanlık belgesi ve sertifika anlamına da geldiğini vurgulayarak, geleneksel olarak yapılan Bröve Takma Törenin ardından genç denizcilerin sorumluluklarının daha da arttığını ifade etti. Mezunların kısa sürede çok önemli gemilerde görev yaptıklarını ve GAÜ’yü en iyi şekilde temsil ettiklerini gelen teşekkür yazılarından öğrendiklerini belirten Kaptan Tavlayan, GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulunda verilen lisans eğitiminin ve elde edilecek kariyerin önemine dikkat çekti. Kaptan Tavlayan, iyi bir İngilizce ve lisans derecesiyle mezun olacak genç denizcilerin ileride Uluslararası Denicilik Örgütü (IMO) ve Birleşmiş Milletler (UN) gibi uluslararası kuruluşlarda da görev yapabileceklerini vurguladı. Kaptan Tavlayan, başarıya yönelik adımların öğrencilerin kendi seçimlerine bağlı olduğunu belirterek, İtalyan devlet adamı ve düşünür SENECA’nın “Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgârdan fayda gelmez” sözleriyle genç denizcilere tavsiyede bulundu.

 

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ise konuşmasında, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulunun, Girne Amerikan Üniversitesi’nin önemli ve değerli bir bölümü olduğunu, başarılarınn yakından takip etiklerini ve bu başarılardan gurur duyulduğunu ifade etti. Öztürk ayrıca, öğrencilerin talebi ile kurulan okul bandosunun da kısa zamanda büyük ilerleme gösterdiğini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta; Dr. Elizabeth Bengil olmak üzere, başarıda payı olanlara teşekkür etti.

 

Tören, bando takımına mensup öğrencilerin sertifikalarının dağıtılmasının ardından, yeni denizci öğrencilere Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve Dr. Bayram Ali Tavlayan tarafından brövelerinin takılması ile sona erdi.
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim