ALİYEVA:“KKTC’NİN ARTIK DÜNYADA BİR EĞİTİM ADASI KONUMUNA ULAŞTIĞINI SÖYLEDİ”

Tarih: 11/07/2018

Geçtiğimiz günler Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ)’ de gerçekleşen Eğitimde Uluslararası Liderler  Formu bünyesinde KKTC’ye gelen, Azerbaycan Eğitim Komisyonu Başkan Vekili ve Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Sona Aliyeva, KKTC ve Azerbaycan arasındaki eğitim iş birliği konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan Eğitim Komisyonu Başkan Vekili ve Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Sona Aliyeva, Girne Amerikan Üniversitesi Kariyer Merkezi Koordinatörü Halide Koca ile gerçekleştirdiği söyleşide,  Eğitimin herkes için çok önemli olduğunu ve KKTC’nin artık dünyada bir eğitim adası konumuna ulaştığını söyledi. Milletvekili Sona Aliyeva açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

Aliyeva, “Öğrenciler Sadece Okuldan Aldıkları Bilgiler ile Yetinmemeli”

“Öğrenciler hiçbir zaman zorluklardan korkmasın. Her konuda cesaretleri olsun. Çünkü cesaret insanları daha başarılı yapar. Kendilerine mutlaka gelecek hedefler koymalılardır. Öğrenciler sadece okuldan aldıkları bilgiler ile yetinmemeli. Dünyayı tanımanın yanında, çevresini ve insanlığı tanımayı da öğrenmeli. Günümüzde yabancı dil eğitimi çok önemlidir. Öğrenciler mutlaka farklı diller öğrenmeye çalışmalıdır. Kendi ülkelerinin dışında, başka ülkelerinde tarih ve dillerini öğrenmeleri, öğrencilerin gelişimlerine büyük avantaj sağlar.”


Aliyeva, “Bu Forum Türk Dünyasının Birlik Olması Açısından  Çok Önemlidir”

“Azerbaycan bağımsızlığının 27’inci yılını kutluyor. Ve 27 yılda eğitimde birçok yenilik getirdik. Geleceğe yönelik birçok hedeflerimiz var. Eğitimde Uluslararası Liderler Forumu bizim için çok önemlidir. Bizimde hala bildiklerimizin ötesinde öğrenebileceğimiz çok şey var. Burada Türk dünyasından birçok millet var ve bu forum Türk dünyasının birlik olması açısından çok önemlidir.”
Akreditasyonlar


İletişim