GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR, ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE MOLDOVA’DA

Tarih: 26/02/2018

AKPINAR İLK OLARAK, YENİ GÖREVE ATANAN TC KİŞİNEV BÜYÜKELÇİSİ İSKENDER OKYAY’A ZİYARETTE BULUNDU

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Moldova’da, ilk olarak; ynei göreve atanan TC Kişinev Büyükelçisi İskender Okyay’a, nezaket ziyaretinde bulundu.

Akpınar ve Moldova Amerikan Üniversitesi (AUM) Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Saffet Özarslan, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Moldova Büyükelçisi İskender Okyay’ı makamında ziyaret etti.

Akpınar, TC Kişinev Büyükelçisi İskender Okyay’a gerçekleştirmiş olduğu ziyaretinde, yeni görevininin hayırlı olmasını dilerken, GAÜ’nün yurtdışı yapılanmalarından ve Moldova Amerikan Üniversitesi’nin ülkedeki yapılanma, faaliyet ve çalışmaları hakkında detayları aktardı. Akpınar, GAÜ’nün Kıbrıs’tan tüm dünyaya ulaşarak, 2015 yılı itibariyle Moldava Kişinev’de de eğitim vermeye başladığını vurgulayarak, Moldova’da gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

AUM Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Saffet Özarslan ise, 2016-2017 akademik yılı itibari ile, lisans ve lisansüstü programlarını artırarak; İşletme, Muhasebe, Ekonomi, Finans ve Bankacılık, Pazarlama ve Lojistik, Turizm & Konaklama İşletmeciliği, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Mimarlık, Romen Hukuku, Politika ve Hukuk gibi ana bilim dallarına uluslararası statüde öğrenci kabul etmeye başladıklarını, uluslararasılaşma vizyonları çerçevesinde ilerleyen günlerde, daha fazla bölüme ve kapasiteye sahip olmak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Özarslan, amaçlarının ülkeye daha fazla yabancı öğrenci çekmek ve ülke çapında daha fazla kişiye uluslararası eğitim fırsatını sunmak olduğunuda ileterek, Büyükelçi Okyay’a yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaretin ardından, Büyükelçi Okyay, GAÜ’nün uluslararası vizyonuna hayran kaldığını belirterek, Moldova’da ki çalışmları yakından takip edeceklerini ve ilerlemeleri noktasında destek olacaklarını iletti.

 
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim