GAÜ HEYETİNDEN, AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Tarih: 22/02/2018

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesine ziyarette bulundu.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut ve GAÜ Uluslararsı Yaz Okulu Direktörü Orhan Hasanoğlu, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cafer Caferov ile biraraya geldi. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, iki üniversite arasında işbirliği konusunda mutabakat sağlandı.

ADPÜ Rektörü Prof. Dr. Cafer Caverov yaptığı açıklamada, Girne Amerikan Üniversitesi ile her alanda işbirliğine hazır olduklarını belirterek, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’a, ADPÜ’nün 90’ıncı kuruluş yıldönümü plaketini takdim etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Azerbaycan ziyaretleri kapsamında birçok önemli temaslarda bulunduklarını belirterek, bu temaslardan birisininde, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi ile olan temas olduğunu söyledi. Akpınar, GAÜ’nün 200’ün üzerinde dünya üniversitesi ile işbirliği içerisinde olduğunu ifade ettiği açıklamada, ADPÜ ile sağladıkları mutabakat doğrultusunda, GAÜ’nün hız kesmeden büyümekte olan sağlık alanında, pedagoji ve pediyatri alanlarında ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
Akreditasyonlar


İletişim