GAÜ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN; OKULLAR GRUBU ÖĞRETMENLERİ'NE YÖNELİK ...

Tarih: 20/02/2018

GAÜ İnsan Kaynakları Müdürlüğü`nün,  GAÜ Okullar Grubu iş birliği ile kurum öğretmenlerine yönelik olarak planladığı "Hizmet İçi Eğitim" seminerleri  devam ediyor.  Akademik yılın İkinci yarısında dönem hazırlıkları kapsamında yapılan son eğitim seminerleri de gerçekleşti.

GAÜ İnsan Kaynakları Müdürlüğü ile Girne Amerikan Koleji Müdürlüğü tarafından yapılan ortak açıklamada; Kaliteli eğitimin ve verimli üretimin, ancak yenilikleri takip etmekle, onlara vakıf olup uygulamak ile mümkün olabileceğine inanılarak ve ihtiyaçlar gözetilerek ‘2017-2018 Eğitim - Öğretim yılı Hizmet İçi Eğitim Planlaması‘ çalışmalarının daimi olarak sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada; "Bir program dahilinde; eğitimlerimiz birinci dönemden başlayarak, dönem içinde çeşitli alanlarda seminer ve atölye çalışmaları ile devam etmiştir. `Hizmet İçi Eğitim Eğitim` süreçlerindeki amaçlarımız; Tüm çalışanlarımızın kendini devamlı olarak yenilemesi, geliştirmesi, sürekli değişen, gelişen ve yeni olan her duruma ayak uydurabilmesine yöneliktir.” ifadeleri de yer aldı.

GAÜ Merkez Kampüsü`nde gerçekleşen son seminerlerin ilk konusunu, GAÜ Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Hatice Avsaroğlu`nun,  anaokulu ve ilkokul öğretmenlerine yönelik "Sınıf Yönetimi’" oluştururken, ikinci oturumda sırasında da yine sınıf öğretmenlerine yönelik;  sosyal, duygusal  öğrenme ve gelişim atölye çalışmaları yer aldı. Okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine yönelik bir diğer eğitim ise; Oxford University  Press Eğitim Danışmanı İlhan İnçay tarafından ‘’ Akıllı tahta ve bilgisayarı etkili kullanma’’  yetileri üzerine laboratuvar çalışması olarak yapıldı. 

Seminer haftasının son dilimini ise; GAÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğretmeni Yrd. Doç. Dr. Sonuç Dimililer`in  Amerikan Koleji Öğretmenleri`ne yönelik verdiği,  yine ’ Sınıf Yönetimi’ hakkındaki çalışma oluşturdu.
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim