Yöneticiler Kurulu Başkanından Mesaj

Girne Amerikan Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Mütevelli heyeti adına ben, sizlere, kimliğimiz ve amaçlarımız hakkında birtakım bilgiler aktarmak isterim.

35 yıldır, eğitim hayatında, sürekli gelişim içinde olan Girne Amerikan Üniversitesi, çağın ötesinde bilgi ve tecrübeyi değerli öğrencilerimize sunmaktadır.

Bizler, Girne Amerikan Üniversitesi Ailesinde "Welcome to One, Be One" felsefemizle büyük GAÜ Ailesinin tüm fertlerini onurlandıracak proje ve girişimlere imzalar atmak için seferberlik içindeyiz.


Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrıs`ın ilk üniversitesidir. Girne yerleşkemizin M.Ö. 7000 yılına dayanan geçmiş ile derin bağları vardır. Zengin tarihimizin korunmasına hizmet ederken, günümüz coğrafyasını da korumak için ağaçlar,ormanlar ve tarihi mekanların restorasyonu ile ilgili çok sayıda sosyal sorumluluk projesini sürdürmekteyiz.Farklı ülkelerdeki tüm kampüslerimiz, bulundukları ülkelerin en gözde şehirlerine konumlandırılmış, ekolojik binalarımız doğa ile içiçe ve tüm kampüs sınırlarında yüksek teknoloji sunan modern birer yaşam alanıdır.

Kampüs içinde ve dışında eğitim ile eğlenceyi birleştirme imkanına sahip olacaksınız.
Konuşmak, birlikte çalışmak ve üniversite yaşamınızın en güzel deneyimlerini paylaşmak için dünyanın her yerinden gelen arkadaşlarla tanışacaksınız. Yabancı dillerinizi ve uluslararası kültürünüzü çok daha yüksek seviyelere çıkaracak ve belki de ileride başlatacağınız uluslararası iş ortaklıklarının temellerini atacaksınız.

Uluslararası vizyonu ve eğitim standartlarındaki üstün kalitesi ile, Girne Amerikan Üniversitesi dünyanın önde gelen tüm eğitim kuruluşlarının akreditasyonlarını elde etmiştir.

Girne Amerikan Üniversitesi paralel eğitim sistemi sayesinde, binlerce öğrencinin hayallerini kurduğu dünya kampüslerimizde, yüksek eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz. Amerika, İngiltere, Singapur, Türkiye ve Kıbrıs`ta yüksek lisansınızı hiçbir engel olmadan tamamlayabilir ve GAU Ailesinin bir ferdi olmanın haklı gururunu mezuniyet sonrasında da yaşayabilirsiniz.

Girne Amerikan Üniversitesi herhangi bir özel üniversite değil, vizyoner bir eğitim kurumudur.
Sizlere mümkün olan bütün başarı yollarını açmak için, üniversite yaşamınızı ciddi bir eğitimle geçirecek ve sizleri düşünsel limitlerinizin üzerine çıkarmayı hedefleyeceğiz. Akademik süreç boyunca, üniversite sonrası meslek hayatınıza tam donanımlı ve kusursuz girmeniz için tüm kaynak ve imkanları sizlere sunacağız.

Bu süreç içerisinde sizlerden tek beklentimiz, başarıya ulaşmak için gereken zamanı ve enerjiyi harcamalı ve yüksek motivasyonla gönüllülük göstermenizdir.

Sizleri websitemizde yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde incelemeye, bizleri ve ayrıcalıklarımızı daha yakından tanımaya davet ediyorum. Sorularınıza cevap bulamazsanız, chancellor@gau.edu.tr adresinden bana ulaşmaktan çekinmeyiniz. Sizlere yardımcı olmak veya daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyarım.

Sizlere, tüm çalışmalarınızda, devamlı başarılar diliyorum.

Hon. Serhat Akpınar
Yöneticiler Kurulu Başkanı