ÜNLÜ OYUNCU HANDE DOĞANDEMİR, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE GAÜ’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU

Haberler

GAÜ'DEN

ÜNLÜ OYUNCU HANDE DOĞANDEMİR, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE GAÜ’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinleri kapsamında, Türkiye’nin ünlü sinema ve dizi oyuncusu Hande Doğandemir ile söyleşi gerçekleştirdi.

GAÜ Uluslararası kongre Merkezi Spectrum Hall’de gerçekleşen Hande Doğandemir ile “Kadın ve Kariyer” konulu söyleşiye öğrenciler ve GAÜ ailesi yoğun ilgi gösterdi. Doğandemir söyleşide, ülkemizde ve dünyada kadınların yaşadığı genel sorunlardan yola çıkarak rol aldığı dizideki kadın karakterin yaşadığı problemleri anlatarak; aslında her kadının hayatında yaşadığı zorluklar olduğunu söyledi.

Toplumsal kadın sorunlarından da yola çıkarak günümüz erkeğin egemen olduğu sosyal yaşamımızda da kadının daha az dikkate alındığını dile getiren Doğandemir, “Kadının tek bir günde değil; aslında her gün bizim için ne ifade ettiklerini düşünmemiz gerek”dedi.

Ünlü oyuncu Hande Doğandemir’i makamında ağırlayan GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, Doğandemir’in 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp, davetlerini kırmayıp bünyelerinde söyleşi gerçekleştirdiği için teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.