Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı

Duyurular

GAÜ'DEN

Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı

Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı İki aşamada gerçekleştirilir. 

 

1. AŞAMA: Adaylar, bir komedi ve bir dram/tragedya olmak üzere iki tirad hazırlayacaktır. Adaydan ayrıca bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaya karakterin analizi seçtiği eser, yazarı, yazarın yaşadığı dönem ve diğer eserleri ile ilgili sorular sorulabilir. Doğaçlama ve temrinler yaptırılabilir. 

 

2. AŞAMA: Müzik kulağı, beden koordinasyonu ve ritm duygusuna sahip olup olmadığı kontrol edilir. Adaydan bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaylara genel kültür ve mesleki formasyon düzeylerini saptamaya yönelik sorular sorulur. Adaylar ayrıca, gerek duyulduğu takdirde, sınavda kendilerine jüri tarafından sınav günü verilecek bir kısa parçayı oynarlar. 

 

Öğrencilerin sınav saatinden en az 1 saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların her bir aşama için sınava giriş sırası, başvuru numaralarına göre belirlenecek ve adaylara sınav öncesi bildirilecektir. İki aşamada da başarılı olup kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrenciler 4 yıllık akademik eğitimlerini Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü’nde alacaklardır.  Kontenjan 15 öğrenciyle sınırlıdır.

 

Öğrencilere  %25, %50, %75, %100 burs imkanı verilmektedir.

 

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:


•    2015 ÖSYM Sonuç Belgesi ve bir fotokopisi. (Adayın, programa başvuracağı yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı`na (YGS) girmiş ve YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekmektedir).

KKTC vatandaşları GAÜ Burs Sınavından aldıkları burslardan faydalanabilirler.

•    Lise Diploması aslı ve fotokopisi.

•    Başvuru formu (kayıtta fakülteden de alınabilir).

•    Dört adet vesikalık fotoğraf, (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır).

•    Nüfus Cüzdanı`nın aslı ve bir fotokopisi.

•    Başvuru ücreti: 50 tl

 

Sınav Tarihi : 23-24 Haziran 2015

(Başvurular 22 Haziran 2015 Pazartesi günü sona erecektir)

 

Saat : 11:00

 

Sınav Yeri : Girne Amerikan Üniversitesi, Üniversite Cad. Karmi Kampüsü,

Sahne Sanatları Yüksekokulu Binası