İŞLETME FAKÜLTESİ

Günümüzün hızla değişen ekonomik ve teknolojik gelişmeler ışığında sektörün nabzını tutabilecek uzmanları ve yönetici adaylarını yetiştirme hedefine bağlı olarak hazırlanan programdaki dersler uluslararası öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir. Amacımız öğrencilerimizi evrensel değerlere, yönetim ve liderlik sorumluluğuna sahip, verimli, kendine güvenli, karar verme gücüne sahip, İngilizce diline hakim, işletme yöneticisi olarak yetiştirmek; mezuniyet sonrasında küresel rekabet ortamında etkili bir biçimde görev almaya hazırlayacak kalitede bir eğitim ve öğretim vermektir.

Duyurular

GAÜ'DEN

BÜTÜNLEME SINAVI DUYURUSU VE UYGULAMA ESASLARI

  1. Girne Amerikan Üniversitesi Önlisans ve Lisans öğrencileri, 2020 GÜZ dönemi   Akademik yarıyıllarında almış oldukları “F” notları için Bütünleme Sınavlarına girme hakkına sahiptirler.
  2. Ders notu  Withdrawn “W” olanlar için bütünleme hakkı verilmeyecektir.
  3. Uygulamalı, proje bazlı, atölye ve stüdyo çalışmaları ile değerlendirilen ve  yazılı finali olmayan derslerde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.
  4. Bütünleme sınavında alınan not ilgili dersin genel notuna değil sadece Final sınavı notu yerine geçecektir.
  5. Bütünleme sınavlarına başvurup herhangi bir gerekçe ile katılmayan öğrencilere ek sınav hakkı verilmeyecektir ve ilgili dersten başarısız  sayılacaklardır.
  6. Bütünleme sınavı sonucunda başarılı olunan dersler, öğrenci not dökümünde (Transcript) ayrıca belirtilecektir. 
  7. Bütünleme sınavları için başvurular  5 Şubat ve 9 Şubat tarihleri arasında GAÜ resmi web sayfası üzerinden BÜT online başvuru formu üzerinden yapılacaktır (https://www.gau.edu.tr/ogrenci-isleri/butunleme-basvuru-formu). Başvurular sadece internet üzerinden yapılabilecektir.  Geç başvurlar kabul edilmeyecektir.
  8. Bütünleme sınavları 10 Şubat ve 12 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Sınava katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı