GAÜ AKADEMİSYENİ DOÇ. DR. SEVER, ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİNDE DAVETLİ ŞEF OLARAK SAHNE ALDI

Tarih: 08/10/2019

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Müzik Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Sever 14. Uluslararası Marmaris Klasik Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen festivalin  orkestra şefi olarak konser verdi.

 

Doç. Dr. Deniz Sever aldığı özel davet için yaptığı açıklamada; “GAÜ Ailemizi temsilen verdiğim konserden ve özel davetten dolayı çok mutluyum. Her fırsatta belirttiğim gibi arkamda olan Girne Amerikan Üniversitesi aileme çok teşekkür ederim” ifadelerini kulandı.

 14. Uluslararası Marmaris Klasik Müzik Festivali bünyesinde, 2 adet konser veren Şef Doç. Dr. Deniz Sever’in, ilk durağı Armutalan Konser Salonunda ve sonrasında da Marmaris Kalesi’nde gerçekleşti. Yoğun ilgi gören konserleri başarılı bir şekilde yöneten Sever, konser sonrasında bir çok röportaja demeç vererek, GAÜ ailesinin kendilerini hiç yalnmız bırakmadığını vurguladı. Çeşitli girişimler sonunda da Bellapais müzik festivali kapsamında orkestrası ile konser vermeyi düşünen Deniz Sever programın aynısını sahnelemeyi hedefliyor.

  

Doç. Dr. Deniz Sever; 2014 yılında Türkiye’yi temsilen Çek Cumhuriyeti’ndeki beste yarışmasında dünya ikinciliği, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ı Beste Yarışmasın da ikinciliği ve son olarak 2018 yılında Gülsin Onay beste yarışmasında yurt 3.`lüğü almıştır. 4 yaşında başladığı piyano enstrümanında ise doktor ünvanını alarak yoluna devam eden Deniz Sever, 2019`un Ekim ayında bestecilik dalında YÖK tarafından bestecilik anabilim dalında Doçent unvanına kavuşmuştur.

 
Akreditasyonlar


İletişim