Services > Forms > Diploma Application Form

Diploma Application Form

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ

DİPLOMA İŞLEM SIRASI

 1. Aldığınız tüm derslerin başarılı notları transkriptinize işlendikten sonra mezun olabilmeniz için gerekli olan krediye ulaşmanız halinde diploma başvuru formunu öğrenci işlerinden teslim alabilir ya da info@gau.edu.tr adresine mail ile tüm detaylarınızı belirterek başvuru dilekçenizi iletebilirsiniz.

 

 1. Diploma başvuru formu doldurulup, geçici mezuniyet belgesi talebi varsa başvuru formu üzerinde ayrılan bölüme talebiniz belirtilmelidir. Gerekli bölümler doldurulduktan sonra öğrenci Muhasebesinden onay alınmalı ve başvuru formu Fakülte sekreterliğine teslim edilmelidir. (Bu işlem diploma işlemlerinin başladığı anlamına gelmemektedir.)

 

 1. Diploma başvuru formunuz Fakülte Kurulu tarafından onaylanıp Öğrenci İşleri’ne teslim edilmesi halinde diploma işlemleriniz sistem üzerinden de başlatılacaktır.

 

 1. Geçici mezuniyet belgesi talep etmeniz halinde Fakülte onaylı başvuru formu Öğrenci İşlerine tesliminden sonra hazırlanacaktır (Bu işlem en fazla 1 hafta sürmektedir). Mezuniyet belgenizi bu aşamada e-devlet şifreniz ile e-devlet sisteminden de edinebilirsiniz.

 

 1. Diploma hazırlanma süresi 4-6 hafta sürmektedir.

 

 1. Diplomanızı teslim almadan önce Girne Emniyet Müdürlüğünden Giriş-Çıkış dökümünüzü Öğrenci İşlerine teslim etmeniz gerekmektedir.

 

 1. Diploma hazır listesinde isminiz var ise, diploma teslim formunu Öğrenci İşlerinden teslim alabilir ve Üniversitenin farklı birimlerinden ilişki kesme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

 1. Diploma Teslim Formu ve Giriş-Çıkış dökümünü Öğrenci İşleri’ne teslim etmenizin ardından gerekli kontrolleriniz yapılır ve Diplomanız, Resmi Transkriptiniz ve Çıkış Mektuplarınız teslim edilir.

 

 1. Evrak Tesliminden sonra Lefkoşa’da onay almanız gereken yerler sırasıyla;

İç İşleri Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği

 

 1. Yukarıda belirtilen yerleden alınan onay işlemlerinizden sonra Üniversiteye gelip, Lise ya da Önlisans Diplomanızı ve ÖSYS belgenizi teslim almalısınız.

 

 1. Yüksek Lisans ve Özel Yetenek Sınavı ile yerleşen öğrencilerin dışındaki öğrencilerin YÖK’ten Denklik işlemi yapmasına gerek yoktur.

 

GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim