Kurumsal > Uluslararası Kampüsler

Uluslararası Kampüsler


GAÜ ULUSLARARASI OFİSE HOŞGELDİNİZ!

Ofisimiz, öğrencilerine ve dünyanın her yerinden Girne Amerikan Üniversitesi Kampüslerinde eğitim almak için başvuran öğrenci adaylarına bilgi aktarmak ve destek vermek amacıyla kurulmuştur. Eğitimde mobiliteye verdiği önem ve Uluslararasılaşma sürecinin bir göstergesi olarak GAÜ, İngiltere, Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra küresel kampüslerine bir yenisini ekleyerek Türkiye’de İstanbul yerleşkesini hizmete açmıştır. Bu süreçte Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilerine 3 farklı kıtada eğitim olanakları sunmaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi, kampüsleri ve dünyanın önde gelen 147’yi aşkın üniversiteyle sürdürdüğü öğrenci değişim programları kapsamında, öğrencilerine yaşam boyu hatırlayacakları deneyimlerin kapılarını açmaktadır. Yurtdışındaki kampüslerimizde öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda kişisel gelişim açısından kazanımlar elde etmekte; vizyonu genişlemekte ve kültürel-sanatsal ve de sportif olanaklardan faydalanarak kendini her açıdan geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Eğitim süreçlerinin bir veya iki dönemini yurtdışındaki kampüslerimizde ya da akedimik işbirliği içinde bulunulan bir üniversitede geçirmek için başvuran öğrenciler, gittikleri GAÜ yerleşkesinde ve/veya öğrenci değişim programı dahilindeki üniversitede, programlarıyla uyumlu dersler yada ELA’da (English Language Academy) İngilizce dil eğitimi alır; geri döndüklerinde , yurt dışında aldıkları dersleri GAÜ programlarındaki ders yükümlülükleri yerine saydırarak eğitimlerine devam ederler. En önemli ayrıcalıklardan biri ise Girne Amerikan Üniversitesi’nin herhangi bir kampüsünde okuyan GAÜ öğrencisinin, aynı eğitim ücreti ile diğer kampüslerde okuma olanağına sahip olmasıdır.

GAU Uluslararası Ofis, öğrencilerine ve dünyanın her yerinden başvuran öğrenci adaylarına ihtiyaçlar doğrultusunda destek vermek amaçlı; kampüslerle ilgili akademik bilgi, ulaşım, ücretler, konaklama, vize başvurusu , şehir-üniversite oryantasyonu ve yaşam koşulları hakkında bilgi aktarır.


Çeşitli ülkelerden yüzlerce öğrenciyle arkadaşlık edip farklı kültürler tanımanız ve yabancı dilinizi geliştirmeniz büyük bir ayrıcalıktır. Girne Amerikan Üniversitesi ‘’ Üç Kıta Tek Üniversite ‘’ sloganı ile bu ayrıcalığı sizinle paylaşmaktan gurur duymaktadır.

EKİBİMİZ & İLETİŞİM

Ekibimiz

Leyla BİÇER– Marketing Specialist
leyla@gau.edu.tr


Firuza Hayrullayeva – Exchange Programs Officer firuza@gau.edu.tr

İletişim
GAÜ Uluslararası Ofis
Rektorlük Binası, 2.Kat Girne- KKTC
Tel. +90 (392) 650 2000 Dahili :1347-1195
Email: studyabroad@gau.edu.tr
www.gau.edu.tr

KAMPÜSLERİMİZGAU Canterbury


GAÜ Canterbury - İNGİLTERE

Canterbury, zengin bir geçmişe sahip, gelişen, genç bir üniversite şehri. Tarihi, M.S. 597 yılına kadar uzanan ünlü Canterbury Katedrali’ne de ev sahipliği yapan Canterbury’de öğrenciler, modern bir gençlik kültürü ile geleneksel İngiliz mirasını bir arada deneyimleme fırsatı yakalamaktadır.

Şehir, Londra’ya sadece 90 dakikalık uzaklıkta bulunmakta; tren-otobüs ağı Canterbury’den Londra’ya ulaşımı konforlu ve rahat kılmaktadır.
Canterbury, Üniversitemizin konaklama mekanlarına yürüme mesafesinde bulunan kafe , restoran ve barlarla akşamları daha canlı bir hale bürünmektedir.
Neden GAÜ Canterbury?

Canterbury’de yaşamak ve eğitim almak İngilizce seviyenizi etkili ve hızlı bir şekilde artıracak; aynı zamanda İngiliz / Avrupa kültürü ve yaşam biçimi ilgili deneyimler kazanacaksınız.
Canterbury, özgeçmişinizde yada yaşam öykünüzde yer alaması gereken eski ve prestijli bir İngiliz şehridir.
Canterbury şehri, dünyanın dört bir yanından dil öğrenmeye ya da bu şehirde bulunan diğer 3 Üniversitede eğitim almaya gelen diğer öğrencilerle karşılaşıp etkileşim yaşayabileceğiniz en önemli üniversite şehirlerinden biridir.
GAÜ Canterbury’nin eğitim ücretleri, İngiltere’de bulunan diğer üniversitelerin eğitim ücretlerine oranla daha uygundur.
GAÜ Canterbury, İngiliz Akreditasyon Konseyi (BAC) tarafından İngilizce Hazırlık, Lisans ve Yüksek Lisans programları akredite edilmiş bir üniversitedir.

Akademik Programlar

- İşletme ve Ekonomi Fakültesi

İşletme Yönetimi
Uluslarası İşletme Yönetimi
Muhasebe
Bankacılık ve Finans
Pazarlama

- Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi

Mimarlık
İç Mimarlık


GAÜ Kıbrıs kampüsünde okuyan öğrenciler, herhangi bir ya da iki dönemlerini (yaz dönemi dahil) GAU Canterbury’de okuma fırsatına sahiptir. (Study Abroad" GAÜ Öğrencisine Yönelik Dönemsel Yurtdışı Eğitim). Diğer Üniversitelerde okuyan öğrenciler de bu olanakların avantajlarından yararlanabilir.

Yukarıdaki programların dışında kalan diğer bütün bölümler, yeterli sayıda öğrenci başvurusu olması halinde açılabilr.

Feedback for Canterbury Exchange Program

Feedback for Canterbury Exchange ProgramGAU ELA Canterbury


English Language Academy (ELA)

İngiltere- Canterbury yerleşkemizde bulunan İngilizce Dil Akademisi ELA (English Language Academy) , uzmanlığa, profesyonelliğe ve farklılığa inanan bir akademidir. ELA Canterbury’nin hedefi; öğrencilerinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak, eğitim ve öğretimde kültürel, iletişimsel ve yenilikçi yaklaşımla gelişimlerini desteklemektir.Sizler, küçük gruplar halinde, alanında uzman, uluslararası deneyimleri ve anadili İngilizce olan eğitmenlerden oluşan bir kadro tarafından eğitim alacaksınız.


Akademimiz, İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu bir ortamda İngilizce öğrenmek isteyen uluslararası öğrenciler için hızlandırılmış kurslar sunmaktadır. Program, öğrencinin genel ve mesleki dil becerilerini geliştirecek niteliktedir. Öğrenciler bu programın sonunda , akademik ve kariyer sürecinde kullanacakları, uluslararası tanınırlığı olan prestijli bir sertfikaya sahip olacaktir.

ELA Canterbury programı ayni zamanda öğrencilerine, tarihi Canterbury kentinde ve çevresinde günübirlik geziler, uluslararası etkinlikler, sosyal ve kültürel aktivite fırsatıi sunmaktadir.

Dersler; Gramer, Kelime Geliştirme, Okuma, Yazma, Dinleme, ve Konuşma gibi temel akademik anahtar becerileri kapsamaktadır.Öğrenci adayları, ilk aşamada bilgi ve becerilerine göre değerlendirilip, uygun gruplara yerleştirilir. Haftalık ders yükü 25 saat olup; bu ders yükü kapsamında 15 saat Genel ingilizce, 6 saat Sınav Teknikleri, İş İngilizcesi veya Genel İngilizce Ek Dersleri ve 4 saat Yaratıcı Proje Dersi sunulmaktadır.


ELA Programları Hakkında

I- İngilizce Hazırlk Okulu

Öğrencilerini lisans programları için hazırlama amacını güder. GAÜ Canterbury İngilizce Hazirlik Okulu 2 ayrı programdan oluşmaktadır; Temel İngilizce Programı ve İşletme İngilizce Hazırlık Programı.

II- İngilizce Dil Programı

Genel İngilizce Programı

Özel Amaçlar için İngilizce Programı (İş Destek Programı)
ELA ‘da iş sektörü için de bir kurs yelpazesi sunulmaktadır. Bu programlar, tarafınızdan belirlenen özellik ve taleplere göre şekillendirilmektedir. Ayrıca başlangıç seviyesinde ‘’İş İngilizcesinde Temel İletişim Becerileri’’ ve Cambridge Business Exam (Cambridge İş İngilizcesi Sınavı ) için kurslar da programlarımız arasında yer almaktadır.

Cambridge ESOL Sınav Hazırlık Programı
IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık sınıfları da yeterli sayıda öğrenci başvurusu koşuluna bağlı olarak açılmaktadır.


Süre & Ücretler

Öğrenciler, en az 2 haftalık kurslardan birinine tercih ettikleri başlangıç tarihini seçerek başvurabilir. Cambridge Sınavlarının yapıldığı tarihlerde öğrencinin İngiltere’de olma zorunluluğu yoktur; akademimiz öğrencilerimize kendi ülkelerinde bu sınavı almaları konusunda da gerekli danışma hizmetlerini sunmaktadır.

Süre
Haftalık ders saati
Haftalık ücretler (£)

02 - 04 hafta arası
21 saat
£ 225

04 - 14 hafta arası
21 saat
£ 170

15 hafta ve üzeri
21 saat
£ 150Konaklama

Genelde binamıza ve şehir merkezine yürüme mesafesinde, ortak kullanım ev ve daireler konaklama alternatifi olarak sunulmaktadır.
Konaklama Ücreti: 2 haftalık konaklama (elektrik,su ve doğal gaz hizmetleri dahil) 225 Paund

İngiliz ailelerinin yanında konaklama, diğer bir konaklama alternatifi olarak sunulmaktadır. Haftada 160 Paund olan bu konaklama alternatifinde 3 öğün yemek, elektrik, su ve doğal gaz hizmeti verilmektedir.

GAU Canterbury İLETİŞİM
Adres:
9 St George`s Place
Canterbury
CT1 1UT
United Kingdom
Website : www.gauc.org.uk
Email : info@gauc.org.uk admission@gauc.org.uk
Tel :+44 (0) 1227 455556
Fax :+44 (0) 1227 479031

Apply Now
GAU Dulles

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ / Dulles University ABD

GAÜ ABD on-line MBA Programı

USA Online Üniversitemiz, 2015 Bahar Döneminde ABD MBA On-line programlarından birine kayıt yaptıracak öğrenci adaylarına % 40 oranında bir eğitim harcı indirimi sunmaktadır.

ABD GAÜ On-line, özellikle üst düzey yöneticiler, iş adamları ve girişimcilere iş dünyasında etkin bir şekilde yer alarak yönetici kimliğine sahip olabilme konusunda gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak amacıyla açılan elit bir programdır. GAÜ ABD On-line, zamandan ve mekandan bağımsız olarak öğrencilerinin küresel eğitim fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaktadır.

GAÜ On-line MBA programı müfredatı öğrenciye, organizasyon ve işletme konularında genel bir anlayış geliştirme ve sonrasında özel bir ilgi alanına odaklanma fırsatı sunuyor. Program, işletme konusunda farklı alanlarda lisans eğitimi almış mezunlara. kariyer gelişimi teşvik etme amacını güder. On-line MBA programı, çalışan öğrenci adayları için özel olarak tasarlanmış olup 2 yıllık bir eğitim sürecini kapsar.

On-line MBA (Master of Business Administration) - Programları:

 İşletme
 Pazarlama
 Bilgisayar Yazılım Mühendisliği
 Uluslararası İlişkiler

On-line MBA programı ücretleri:

 Başvuru Ücreti: $ 100 (bir kez talep edilecek)

 Kayıt ücreti: 200 $ dönem başı
 Eğitim ücreti: 14.400 $ (kredi başına 400 $ * 36 kredi)

On-line MBA program içerikleri:

18 kredilik temel dersler
 12 kredilik alan dersleri
 6 kredilik (Bitirme Projesi / Tez)
Eğitim dili İngilizce’dir

Tüm dersler 3 kredilik olup öğrencilerin bu programdan mezun olabilmeleri için toplam 10 ders alarak 30 krediyi tamamlamaları ve bir 6 kredilik Bitirme Projesi / Tezi (MBA501) almaları gerekmektedir.

Kabul Koşulları:

İşletme yada işletmeye yakın disiplin dalında lisans mezuniyet belgesi ve not çizelgesi (T.C. uyruklu öğrenciler diplomalarını Türkiye dışında almış iseler Lisans diplomalarının YÖK Tarafından denkliğinin kabul edilmiş olması gerekir)
ALES sınav sonuç belgesi. (ilgili puan türünde en az 55 puan alınması gerekir)
İşletme alanında lisans diploması olmayan öğrenciler, master eğitimine başlamadan beş derse kadar bölüm uyum dersleri almak durumundadır.
 İngilizce dışında herhangi bir dilde lisans eğitimini tamamlamış olan adayların İngilizce yeterlilik seviyelerini gösteren ve uluslararası geçerliliği olan resmi sınav sonuç belge yada sertifikası sunmaları gerekmektedir (TOEFL Paper Based– 550 / TOEFL (IBT) 79-80, IELTS 6.0)
Pasaport ve ya kimlik fotokopisi


Akademik Takvim:

Bahar 2015 Dönemi

7 Nisan Salı- Eğitimin ilk günü
25 Mayıs Pazartesi - Anma Günü tatili
28 Haziran Pazar - Bahar Dönemi’nin son günü

Yaz 2015 Dönemi

 3 Temmuz Cuma- Bağımsızlık Günü - tatil
 6 Temmuz Pazartesi- Eğitimin ilk günü
7 Eylül Pazartesi - İşçi Bayramı- tatil
27 Eylül Pazar - Yaz Dönemi’nin son günü


GAU İstanbul


GAÜ İstanbul, TÜRKİYE

Girne Amerikan Üniversitesi, İstanbul-Beşiktaş yerleşkesinde sunulan sertifa programları ile eğitim ve mesleki kariyerinize farklı bir yön veriyor.


Dil Kursları
Dans Kursları
Sanat Kursları
Mesleki Gelişim Kursları

ELA-English Language Academy

İngilizce öğrenmek için artık yurtdışına çıkmanıza gerek yok. ELA English Language Academy İngiltere’ den sonra artık İstanbul’da !!

Genel İngilizce Kursları
Mesleki İngilizce Kursları ( Turizm, Havacılık, Denizcilik, Hukuk İngilizcesi)
İtalyanca, İspanyolca, Çince, Fransızca, Rusça Dil Kursları
Uluslararası Sınavlara Hazırlık Kursları ( Cambirdge, ESOL, TOEFL, IELTS, City & Guilds )
Üniversite Hazırlık Atlama Kursu


ELA Yaz Kampı

2 hafta 2350 TL (Konaklama, Yeme-İçme ve aktiviteler ücrete dahildir)


Diğer Programlar
Program Adı
Saat
Ücret/TL

Genel İngilizce
120 saat
1.100 TL

TOEFL/IELTS
36 saat
600 TL

 
72 saat
1.100 TL

 
96 saat
1.350 TL

Mesleki İngilizce
32 saat
650 TL

Konuşma Sınıfı
20 saat
400 TL

Yabancılar için Türkçe
72 saat
750 TL

Diğer Diller
90 saat
1.000 TL

Turistik Seyahat İngilizcesi
24 saat
399 TL
INTEB-International Tourism Education Board

Turizm ve Konaklama İngilizce Programı
Konaklama İşletmelerinde Operasyonel Yönetim Programı
Uluslararası Otel Yönetimi Programı
Konaklama Sektöründe İnsan Kaynakları Yönetimi Programı
Konaklama Sektöründe Pazarlama ve Satış Yönetimi Programı
Dünya Şarap ve Likör Sanatı Programı
Şarap Servisi Temel Eğitim Programı


GAÜSEM (SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ)

Denizcilik
Havacılık
Dans
BilgisayarGAÜ Hong Kong

Hayallerinize ara vermeyin! GAÜ , öğrencilerine Hong Kong yerleşkesinde dönemsel olarak bölüm derslerini alma fırsatı sunarken; uzak doğunun mistik ortamında farklı kültürleri tanıma imkanı yaratmaktadır.

GAÜ Kıbrıs kampüsünde okuyan öğrenciler, herhangi bir ya da iki dönemlerini (yaz dönemi dahil) GAU Hong Kong’da okuma fırsatına sahiptir. (Study Abroad Programı - GAÜ Öğrencisine Yönelik Dönemsel Yurtdışı Eğitimi )
Akreditasyonlar
E-Bülten Kayıt
 
İletişim