Keşfedin > Öğrenin > Uluslararası Kimlik

Uluslararası Kimlik

Uluslararası Kimlik

Girne Amerikan Üniversitesi’nin uluslararası kimliği üniversitenin misyonu ile parallel olarak gelişmektedir. Üniversitenin misyonu Amerikan Eğitim Modelini öğrencilerine ulaşılabilir erişim sistemleri kullanarak sağlamak; yenilikçi, başarı odaklı ve teknolojiye uyumlu akademik programlar sunmaktır. Bu hedefler Üniversitenin kimliğinde belirleyici unsurlar olması yanısıra, sahip olduğumuz uluslararası kimlik ve akreditasyonlar bu hedeflere ulaşmamıza olanak sağlamaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi sağladığı eğitimin kalitesini sürekli olarak geliştirmek için akreditasyonlarını ve üyeliklerini yenilemektedir. Yetkili kurumlar sağladığımız eğitimi denetlemekte ve teyit etmektedirler. Hedefimiz ilgili akreditasyon kurumlarının akademik gerekliliklerine uymak ve eğitim tekniklerimizi ve standardımızı daha ileri seviyelere taşımaktır. Profesyonel üyeliklerimiz yüksek öğrenim alanındaki en son gelişmeleri ve yenilikleri takip ve adapte etmemize imkan sağlamaktadır. Bu girişimlerimiz sonucunda, programlarımız ve diplomalarımız ABD, Avrupa ve dünyanım genelinde kabul görmektedir.
GAÜ yerel olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordınasyon Kurulu YÖDAK ve Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmaktadır. Üniversitenin işletme fakültesi Uluslararası İşletme Eğitimi Asamblesi, ABD (IACBE) ve Avrupa Konseyi İşletme Birliği (ECBE) tarafından akreditedir. GAÜ, yüksek öğrenimlerini veya kariyerlerini İngiltere’de sürdürmek isteyen öğrenciler için önemli olan NARIC (Birleşik Krallık Ulusal Denklik ve Enformasyon Merkezi) tarafından da tanınmaktadır. Turizm ve Konaklama programlarımız ise TedQual tarafından akredite edilmiştir. TedQual, Dünya Turizm Örgütü’ne (WTO) bağlıdır. Mühendislik programlarımız Avrupa Birliği`nin önde gelen fen ve mühendislik bilimlerini denetleme ve akreditasyon kurumu ASIIN tarafından akredite edilmiştir. Son olarak, GAÜ İngilizce Hazırlık Okulu Avrupa`nın Dil alanında saygın akreditasyon kurumu olan EAQUALS, Dil Hizmetlerinde Kalite Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu tarafından değerlendirilmiş ve akredite edilmiştir.

Üniversite UNESCO’nun Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU), İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu (FUIW), Avrupa İşletme Federasyonu (EFMD), İşletme Eğitimi ve Programları Asamblesi, ABD (ACBSP), Avrupada’ki Lider Otelcilik Okulları (Eurhodip), Avrupa Okullar Birliği Daimi üyesi (ECIS), Uluslararası Okullar Birliği (CIS), Avrupa Konseyi İşletme Birliği (ECBE), Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği (EAAE), Uluslararası Meslek Yüksek Okulu ve Eğitimi Birliği (IVETA) üyesidir. GAÜ, Amerikan sistemine dayalı eğitim veren uluslararası kuruluşlar arasında bilgi alışverişini desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir organ olan Amerikan Eğitim Konsorsiyum’un (AEC) kurucu üyesidir. GAÜ`nün programları Batı Avrupa ve ABD olmak üzere Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Tayland, İran, Ürdün, Irak, Lübnan, Filistin, Kazakistan, Kırgızistan ve daha birçok ülkelerin Eğitim Bakanlıkları tarafından tanınmaktadır.

Uluslararası Denklik ve Tanınma

KKTC Yükseköğretim Denetleme ve Akreditasyon Kurulu (YÖDAK)

Uluslararası İşletme Eğitimi Asamblesi, ABD (IACBE)

veya daha fazla bilgi için..

Avrupa Konseyi İşletme Birliği (ECBE)

Fen ve Mühendislik Bilimlerini Denetleme ve Akreditasyon Kurumu (ASIIN)

Birleşik Krallık Ulusal Denklik ve Enformasyon Merkezi (NARIC)

Dünya Turizm Örgütü Turizm Eğitiminde Kalite Sertifikası (TEDQUAL)

Dil Hizmetlerinde Kalite Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu - (EAQUALS)


Üyelikler


Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU)

İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu (FUIW)

Avrupa Konseyi İşletme Birliği (ECBE)

Avrupa İşletme Federasyonu (EFMD)

İşletme Eğitimi ve Programları Asamblesi, ABD (ACBSP)

Uluslararası Meslek Yüksek Okulu ve Eğitimi Birliği (IVETA)

Avrupa Okullar Birliği Daimi Üyesi (ECIS)

Uluslararası Okullar Birliği (CIS)

Avrupa’daki Lider Otelcilik Okulları Birliği (EURHODIP)

Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği (EAAE)

Girne Amerikan Üniversitesi Eduniversal En İyi Üniversiteler sıralamasında yer almaktadır

GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim