Keşfedin > Yaşayın > Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

Üniversite yaşantısı akademik hayatın yanı sıra öğrencilerin boş zamanlarını kendi ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda sosyal yönünü oluşturmanın ve geliştirmenin iç içe olduğu bir paylaşım alanıdır. Üniversite öğrencisi toplumda bilinçli .birikimli ve kültürlü bireyler olarak tanımlanmaktadır. Üniversitelerde bireyin akedemik yönünü tercih ettiği fakülte belirlerken sosyal yönünü ise üniversitesinde bulunan sosyal etmenleri oluşturmakta ve geliştirmektedir. Üniversitelerde bulunan öğrenci kulüpleri üniversitenin sosyal yaşantısına yön vermenin yanı sıra ayrı bir renk katmaktadır.

GAU’de bulunan öğrenci kulüpleri öğrenci hizmetleri kordinatörlüğü birimde bulunmaktadır. Kulüpler bir danışman önderliğinde açılmakta bu danışman bazı durumlarda üniversite dışından da olabilmektedir. Öğrenci kulüplerinin başlıca ortak amaçlarından biri aynı paydada öğrencileri bir araya getirmek diğeri ise kampüs hayatına yeni renkler katmaktır. Kulüpler kendi hedefleri doğrultusunda yeni duyuşsal ,bilişsel ve psikomotor davranışlar kazandırabilmek için aktiviteler ,toplantılar, eğitimler organize etmektedirler. Kulüplere üye olmak için GAU öğrencisi olmanız yeterlidir. Kulüp sorumluları demokratik seçimlerle göreve getirilmekte ve bir öğretim yılı boyunca görev yapmaktadır.Kulüpler hakkında daha detaylı bilgi almak için Kulüp sorumluları veya Kulüpler Genel Koordinatörlüğüne başvurabilirsiniz.

Kulüpler türlerine göre 3 farklı katogoride ayrılmaktadır . Akademik Kulüpler , Sosyal kulüpler ve Sanat kulüpleri şeklindedir.
Akreditasyonlar


İletişim