Keşfedin > Yaşayın > Mezunlar & Kariyer Merkezi

Mezunlar & Kariyer Merkezi


ANA SAYFA
HAKKIMIZDA
KARİYER PLANLAMA
İŞ & STAJ
ÖZGEÇMİŞ & MÜLAKAT
ETKİNLİKLER & SEMİNERLER
MEZUNLAR
MENTÖRLÜK


ANA SAYFA

Birbirimize vereceğimiz işaret şudur: İleri, daima ileri!   M.KEMAL ATATÜRK
Hayalinizi geniş tutunuz.   R.RAUF DENKTAŞ
En büyük zaman hırsızı, kararsızlıktır.   C.FLORU
İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.   Andre GIDE

KENDİMİZİ TANIYALIM, İŞİMİZİ SEVELİM!
KARİYERİM KENDİ ELİMDE!
ZİRVEYE ÇIKMAK İSTER MİSİN?

HAKKIMIZDA

MİSYONUMUZ

Sevgili Arkadaşlar,

Günümüz bir rekabet ve yarış çağı. Bu yarışta sen de ipi kucaklamak istiyorsan profesyonel yardım al! İşte GAÜ Kariyer Merkezi senin için yardıma hazır ve kaçırılmayacak bir fırsat.

Merkezimiz ‘’siz değerli öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlamak, meslek alanınızda size katkı koymak ve rehber olmak ‘’ için kurulmuştur. Bu düşünceyi misyon edinen, GAÜ KARİYER MERKEZİ sizler için neler mi yapacak?

1-Kariyer ve kişilik testleri ile iş kişiliğinizi ortaya çıkaracağız.
2-İş başvurusu aşamasında, dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sizlere öğreteceğiz.
3-Firmalar ve Ticaret Odası üyeleri ile bire bir görüşmeler yapmanıza yardımcı olacağız.
4. Özgeçmiş (CV) oluşturmayı ve mülakat tekniklerini sizlere göstereceğiz.
5-İş ilânlarını ve staj imkânlarını her zaman elinizin altında tutacağız.
6-Kariyer günleri ve sertifika programları oluşturacağız.
7-Seminerler düzenleyip kariyerinde başarılı olmuş ünlüleri sizlerle buluşturacağız
8-Haber ve etkinlikleri sizlere duyuracağız.
9-Mezunlarımız ile görüşme sağlanarak tecrübelerinden faydalandıracağız.
10-Mentorluk kapsamında değişik sektörlerden uzmanlar ile sizlere deneyim kazandıracağız.
11-Web sayfamızdaki yol gösterici yazılar ile kariyer alanında bilinçli olmanıza destek olacağız.
12-Organize edeceğimiz sektör gezileri ile alanınızla ilgili iş hayatını yakından tanımanızı sağlayacağız.
VİZYONUMUZ

GAÜ ailesi olarak amacımız, öğrencilerimizin güvenli, sağlıklı ve çağdaş bir ortamda yetişmelerini sağlayarak, kendilerini iş dünyasına , bilgili, donanımlı, dinamik ve çözüm odaklı gençler olarak kazandırmaktır.

KARİYER MERKEZİ ÖĞRENCİLER VE MEZUNLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

1) Profesyonel destek almaları için
2) Kendilerini tanımaları için
3) Doğru seçim yapmaları için
4) Farkında olmak için
5) Bilgili olmak için
6) İşlerini sevmeleri için
7) Gelişim göstermeleri için
8) Kararlı olmaları için
9) İstikrarlı olmaları için
10) Başarmak için
11) Kendilerine güvenmeleri için
12) Mutlu olmaları için

KARİYER PLANLAMA

Her öğrenci için kariyer planlama süreci kendi deneyim, ilgi, yetenek ve değerlerine göre farklıdır. Öğrencilerin eğitimlerinin ister ilk ister son döneminde, kariyer hedefleri belli ya da belirsiz olsun Kariyer Merkezi’ne gelmeleri kariyer seçimlerini uygulamalarında, öz farkındalıklarını artırmada, yeni kariyer seçeneklerini keşfetmede, bilgi, beceri ve deneyim kazanmalarında yardımcıdır. Kariyer Merkezi görevlileri kariyer hedeflerinin belirlemesinde ve bu hedeflere ulaşmalarında atılacak adımlarda öğrenci ve mezunların yanında olacaktır.

İŞ & STAJ

Staj yapmak; üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve kariyer değişikliği yapmak isteyenler için iş tecrübesi sunar. Yeni mezun ya da son sınıf öğrencisiysen staj olanaklarını mutlaka takip etmelisin. Staj, sana kariyer hedefini belirlemende, iş tecrübesi kazanmanda belkide staj yaptığın şirkette tam zamanlı çalışan olmana yardımcı olacaktır. Kariyer Merkezinden daha detaylı bilgi edinebilirsin.ÖZGEÇMİŞ & MÜLAKAT

Bir işe başvurmanın ilk şartı CV hazırlamaktır. Ancak iş hayatına yeni atılacak kişilerin deneyimli kişilere göre daha farklı bir CV hazırlamaları gerekmektedir. Bir çok mezun iş deneyimlerinin olmamasını yetersizlik olarak görüyor. Bu konuda endişe etmeyin. Üniversitede okuduğunuz süre içerisinde yaptığınız stajlarınız, gönüllü deneyimleriniz, okul kulübü üyelikleriniz, sizin gibi yeni mezunlar arasında planda olmanızı, tercih edilmenizi sağlar. Mülakat, en yaygın olarak kullanılan personel seçimi tekniklerinden biridir. Mülakatlar kişiler arası ilişkiler, iletişim becerileri, takım çalışması becerileri gibi özelliklerin yanında iş ile ilgili bilgi ve becerilerin ölçülmesinde yararlıdır. Özgeçmiş ve Mülakat türlerinin içeriklerini bilerek adım atmak en doğru karar olacaktır.ETKİNLİKLER & SEMİNERLER

Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız, öğrenmek, ilerlemek ve tabii ki başarmak için bilinçli olmak durumundadırlar. Tarafımızca organize edilen akademik, sosyal ve sektörel seminer ve etkinlikler bu hedef doğrultusunda yapılacak ve sizlere destek olacaktır.

MEZUNLAR

Mezunlarımız okulumuzdan giden ve bağlarımızın koptuğu insanlar değildir. Onlar her zaman ailemizin bir parçası ve yegane temsilcilerimizdir. O yüzdendir ki; iş ve özel hayatları da bizim ilgimiz dahilindedir. Yapılan toplantıların, organizelerin ve etkinliklerin mezunlarımızın durumundan haberdar olmamızı ve bağlarımızın güçlü devam etmesini sağlacak , hayatlarında yapmak ya da değiştirmek istediklerini bizimle karar vereceklerdir.

MENTÖRLÜK

Gel sen de katıl ve tecrübeye ortak ol!

Mentör ile eğitim alan kişi/kişiler arasındaki ilişki, karşılıklı dayanışma ve etkileşime dayanmakta ve bu yönüyle her iki tarafa da fayda sağlamaktadır. Mentörlerin deneyimlerinden yararlanırken daha az hata yapmayı öğrenen ve kurum kültürüne çabuk uyum sağlayan çalışanlar, ne yapmak istediklerine kısa sürede karar verebilir duruma gelerek kariyer planlama becerileri kazanmaktadırlar.Akreditasyonlar


İletişim