GAÜ PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKA PROGRAMI BAHAR DÖNEMİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Tarih: 04/02/2019

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2018-2019 Akademik yılı Bahar dönemi, Pedagojik  Formasyon Sertifika Programı başvuruları başladı.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, 2018-2019 akademik yılı bahar dönemi KKTC vatandaşları için formasyon kayıtlarının başladığı belirtildi.

Lisans bölümünden mezun olmuş KKTC vatandaşı ve KKTC’de görev yapacak öğretmen adaylarının pedagojik formasyona kayıt olup öğretmen olma şansını yakalayacakları, bu akademik döneme göre yalnızca KKTC uyruklu; mezun ve son sınıf öğrencilerin başvuru yapabileceği vurguladı.

Derslerin iki dönem şeklinde devam edeceği belirtilen açıklamada, ilk dönem 6; ikinci dönem 4 ders,  toplamda 10 ders olacak şekilde programın tamamlanacağı ifade edildi. Derslerin %50’sinin sınıf ortamında, GAÜ Eğitim Fakültesi dersliklerinde, %50’si ise uzaktan eğitim şekilde gerçekleşeceği, alanında uzman deneyimli akademisyenlerin, bilgi ve deneyimlerini aktaracakları söylendi. Pedagojik formasyon sertifikası almaya hak kazanan öğretmen adaylarının tüm KKTC Milli Eğitime bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda görev alabilecekleri vurgulandı.

Genel başvuruları uygun görülen adayların, www.gau.edu.tr adresinden duyurulacağı belirtilen açıklamada, internet üzerinden ya da GAÜ Öğrenci İşleri ofisinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

 
Akreditasyonlar


İletişim