AKPINAR, “WDU KIBRIS OFİSİ’NİN AÇILMASI İLE, ÜLKEMİZİN TANINMASINDA ETKİN BİR ROL ÜSTLENMİŞ ...

Tarih: 29/11/2018

DÜNYA DİPLOMATLAR BİRLİĞİ, KIBRIS OFİSİ, 29 KASIM PERŞEMBE GÜNÜ AÇILIYOR

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti Başkanı Serhat Akpınar’ın girişimi ile; Merkez Genel Başkan Yardımcılığı ve Kıbrıs Başkanlığı’nı yürüttüğü, Dünya Diplomatlar Birliği’nin Kıbrıs Ofisi, 29 Kasım 2018 Perşembe günü açılıyor.

29 Kasım Perşembe günü, Lefkoşa Dereboyu KAÜ Cloud Binasında gerçekleşecek olan açılış töreni öncesinde açıklamada bulunan Akpınar, Dünya Diplomatlar Birliği’nin (WDU), Birleşmiş Milletler’e akretide, AB Şeffaflık Ajansı kayıtlı bir kuruluş olduğunu belirtti.

Akpınar açıklmasının devamında ise şunları söyledi;

“Üstlenmiş olduğum görevlerim içerisinde; Gezici Büyükelçi olarak hizmet ettiğim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimize, Birleşmiş Milletler‘e akredite, AB Şeffaflık Ajansı kayıtlı Dünya Diplomatlar Birliği’nin Kıbrıs Temsilciliğini, Kardeş Üniversitemizin Lefkoşa Cloud Merkezinde açıyoruz. Sadece Avrupa Birliğinin değil, Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerle işbirliklerini geliştirecek adımlar atıyoruz. Avrupa Merkezimiz bu ilişkilerin geliştirilmesinde etkin rol oynayacak oluşum içerisindeyiz. Açılışımıza, WDU Başkanı Alman Emekli Diplomat Dr. Gunther Meinel ve Yönetim Kurulunun yanında, WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Albayraklar Şirketler Grubu Başkanı Adnan Albayrak ve WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Karabulak, WDU Türkiye Başkanı, Albayraklar Şirketler Grubu CEO’su Sertan Ayçiçek, WDU Merkez Hukuk Müşaviri Dr. Gerhard Prengel, Albayraklar Şirketler Grubu yetkilileri, Bakanlar ve Devlet yetkilileri katılacak.

Kıbrıslı bir Türk ve Dünya Diplomatlar Birliği Merkez Genel Başkan Yardımcısı olarak; WDU Kuzey Kıbrıs Başkanlığını sürdürüyor olacağım. Genç bir Yönetim Kurulumuz olacak. Ülkemizin tanınmasında etkin bir  rol üstlenmiş olacağız. Yönetim Kurulu Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Tüm Sivil Toplum Örgütlerimizi, Odalarımızı bizimle işbirliğine davet ediyorum. 29 Kasım Perşembe günü 11:00’da Resmi açılışımızı yapıyor olacağız. Ülkemize Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum.”
Akreditasyonlar


İletişim