GAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Tarih: 10/11/2018

Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesinin düzenlediği 10 Kasım Atatürk`ü Anma Programı GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi`nde gerçekleşti.

ATATÜRK’ü Anma Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren GAÜ Rektörü Prof.Dr. Kutsal Öztürk;
“Bir Dünya lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu her an kalbimizde olan Mustafa Kemal Atatürk’ü 80.yıl ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Her an onunla birlikte olmak hepimiz için çok önemli bir durumdur. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk; ‘Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır’ demiştir. Dünyaya ve burada bunu yaşatmak başta gençler olmak üzere hepimizin görevidir. Atatürk bizim her zaman kalbimizde ve onun ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğimize inanıyorum ve Cumhuriyet Mustafa Kemal Atatürk ile ilelebet yaşayacaktır” dedi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nesrin Kaleli;
“Yüzyıllar çok nadir dahi yetiştirir bu dahilerden birisi de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tarihin altın sayfalarına Türkiye’nin, Türk aydınlanmasının tarihini yazmıştır. Türk modernleşmesini gerçekleştirmiştir. Atatürk dünyaya örnek olmuş bir liderdir. Onun düşüncelerini anlayarak onun hedeflerini hissederek nasıl bir Türk devleti istediğini anlayarak onun düşüncelerine sahip çıkmalıyız. Atatürk’ü çok iyi anlamamız için kendi yazdığı hayatını, hedeflerini, mücadelelerini anlattığı “Nutuk” kitabını mutlaka okumalıyız. “İşini en iyi yapan, vatanını en çok sevendir” “sözü ile Atatürk bizlere bir vatandaş modeli çizmektedir. 80. ölüm yıldönümünde Atatürk’ümüzü saygı ve özlem ile anıyoruz.” dedi.

GAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Bayram Küçükoğlu Atatürk’ün Liderlik Özelliklerini Anlatan Bir Konuşma Gerçekleştirdi.
Küçükoğlu konuşmasında; “10 Kasım bir ağlama duvarı değildir.10 Kasım bir tapınma günüde değildir. Her yıl bu tarihte toplanan bizler toplum olarak bize hayat, hürriyet veren fikirler ve olaylar üzerinde durmak lüzumunu duyuyoruz. Bu düşünme anında görüyoruz ve anlıyoruz ki; yaşamımızı sağlayan savaşlarımız, çabalarımız, ilkeleşmiş, reformlaşmış bir isimde düğümleniyor. Bu kısıtlı süre içerisinde Atatürk’ün liderliğini anlatmak tabi ki olası değildir.

Atatürk; doğru hedefi seçen ve buna ulaşmak için en etkili yollar bularak uygulayan bir liderdi. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ü bize bıraktığı emanetleri ve devrimleri ile ölümünün 80.yılında saygı ile anıyoruz” dedi.

Programın devamında ise Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Nigar Nagieva önderliğinde bölüm öğrencilerinin hazırladıkları tiyatro gösterisi ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Bayram Küçükoğlu tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Özel Eğitim Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Pelin Aykut önderliğinde ALGIM Özel Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından gösterinin ardından, Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ahmet Sönmezler eşliğinde bölüm öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylendi.
Akreditasyonlar


İletişim